אאוטדורז

או גידול חוץ (Outdoors). כלומר, גידול קנאביס בשיטה מסורתית בעציץ עם אדמת גידול, כאשר תנאי התפתחותו של הצמח תלויים בתנאי האקלים ומיקום השמש, ללא אמצעי בקרה מלאכותיים. זוהי ללא ספק השיטה הזולה יותר, אך כמגדלים תהיה לנו פחות שליטה על תוצאות התוצר הסופי.

אינדורז

או, גידול פנים (Indoors), שיטת גידול בבית, באוהלי גידול ייעודיים או מתקנים סגורים אחרים בהם יש למגדל שליטה על התאורה, הטמפרטורה ותנועת האוויר בסביבת הגידול ומאפשרת לו לערוך בקרה ופיקוח על כלל התנאים בהם הצמח גדל ולשלוט באופן בו יתפתח.

אינדיקה

אחד מתוך שני זני העל של צמח הקנאביס. לרוב, ההשפעה של האינדיקה היא יותר מרגיעה ומשרה נמנום ובעלת ביטוי פיזי יותר. תתי-זנים מפורסמים של האינדיקה כוללים את ה-Northern Lights, Purple Haze ומשפחת זני ה"קוש" (Koosh).

באנג

מקטרת מים המשמשת לעישון קנאביס.

בלאנט

סיגר עשוי עלי טבק הממולא בתערובת קנאביס.

ג’אראס

מוצר קנאביס ייחודי שמקורו מהודו המופק ביד משמן הקנאביס על ידי שפשוף פרחי הקנאביס בידיים. מוצר נפוץ באזור מרגלות ההימלאיה ובעיקר בעמק פרוואטי בצפון הודו.

ג’וינט

סיגריה מגולגלת לעישון קנאביס.

גריינדר

או "קססונית", מטחנה ידנית לפירור פרחי הקנאביס הדביקים להכנת תערובת עישון (או "קססה").

היברידי

רוב זני הקנאביס אינם אינדיקה או סאטיבה טהורים, אלא זנים היברידים הנוצרים משלל הכלאות של זני סאטיבה ואינדיקה כדי להפיק את מיטב התכונות של שני הזנים.

הידרו

שיטת גידול בטכנולוגיה הידרופונית. נחשבת לאחת מהשיטות היעילות והאיכותיות ביותר לגידול קנאביס. בשיטה זו, מגודל הקנאביס על מצע מוצף במים ללא צורך באדמת גידול. היתרון העיקרי הוא כי למגדל יש שליטה מלאה על כל היבט בהתפתחות הצמח כמעט – מהתאורה והטמפרטורה ועד להרכב ההזנה שלו. האתגר העיקרי הוא שהשיטה דורשת ציוד רב, מורכב ובעיקר יקר.

המפ

חומר הגלם המופק מהקנאביס לצרכי ייצור שונים – מסיבים לחבלים ולתעשיית הבניה ועד לנייר, אריגים ואפילו ביו-דיזל.

וויד

(מאנגלית: "עשב") כינוי נפוץ לקנאביס.

וייפורייזר

קבוצה רחבה של מכשירי אידוי המאפשרים לצרוך את הקנבינואידים הפעילים בצמח באמצעות אידוי הצמח ללא עשן המזיק לריאות. חלק מהוייפורייזרים ניידים וגודלם לא עולה על עט או מצית (בדומה לסיגריה אלקטרונית) ואילו אחרים, גדולים ומתוחכמים יותר, מאפשרים למלא בלונים באדי קנאביס לצריכה בכמות גדולה יותר.

טטרא-הידרו-קנבינול

או בכינויו הידוע יותר, THC. הקנבינואיד הידוע ביותר מבין שלל הרכיבים המצויים בצמח הקנאביס וככל הנראה הרכיב הפסיכו-אקטיבי הדומיננטי ביותר בצמח. הוא ככל הנראה הגורם העיקרי לתחושת ה"היי" האופיינית לו.

טלגראס

לאלו מאיתנו שחיו בקופסת נעליים בשנים האחרונות, טלגרס היא רשת מחתרתית (ובלתי חוקית, מן הסתם) להפצת קנאביס הפועלת דרך אפליקציית טלגרם בישראל. על ידי הרשמה לרשת הערוצים שלה באפליקציה, ניתן להזדהות מול קבוצות מוכרים בכל הארץ ולהזמין זני קנאביס עד לבית. לפני כשנה וחצי, נעצר המקים של מערכת טלגראס, עמוס דב סילבר על ידי משטרת ישראל, אך הרשת ממשיכה לפעול.

טריכומות

בלוטות גבישיות הפזורות על פני פרחי הקנאביס המכילות כמויות מרוכזות של THC. כמות וצפיפות הטריכומות על פני הפרח יכולים ללמד אותנו לא מעט על איכות מוצר הקנאביס שבידינו.

טרפנים

תרכובות שמנים המצויות בצמח הקנאביס בעלות שלל תכונות בריאותיות וארומה ייחודית המאפיינת במידה רבה את הזנים השונים.

ירושלמית

כינוי סלנג לסיגריה מסחרית שרוקנה מטבק ומולאה מחדש בתערובת קנאביס וטבק או בקנאביס נקי.

כיוון

כינוי סלנג ידוע לאיש קשר דרכו ניתן לצרוך קנאביס. מי שדרכו ניתן "להתארגן".

לגליזציה

תהליך החקיקה לעצירת הפללת צרכני ומגדלי קנאביס והסדרת שוק הקנאביס באופן חוקי, על גידול, אחזקת ומכירת החומר והוצאתו מפקודת הסמים המסוכנים. בישראל פועלים כבר עשורים רבים שלל פעילי לגליזציה הפועלים בשלל דרכים על מנת לקדם את תהליך החקיקה הנתמך על ידי רבים.

מאנץ'

תחושת תיאבון עוצמתית המהווה את אחת מתופעות הלוואי הידועות של הקנאביס. התופעה נובעת מהשפעת מספר קנבינואידים הפועלים על רצפטורים במוח ובמערכת העיכול האחראיים על תחושת הרעב. בנוסף, מאנץ' הוא גם כינוי לארוחות והחטיפים שנאכלים כאשר צרכן הקנאביס נתקף בתחושת הרעב.

נייר גלגול

ניירות דקים המכילים חומר הדבקה ומשמשים לגלגול ג'וינט. ישנם יצרנים רבים של ניירות גלגול הנפוצים בישראל וניתן להשיגם עם או ללא פילטרים.

סאטיבה

אחד מתוך שני זני העל העיקריים של הקנאביס. לרוב, השפעתו באה לידי ביטוי יותר ברמת המצב רוח וכוללת תחושת נמרצות, התרוממות רוח ועליזות. תתי זנים מפורסמים של הסאטיבה כוללים את הלמון הייז, מאווי וואווי, סאוור דיזל ווייט ווידו.

סטלה 

כינוי ידוע בסלנג הצרכנים המתאר את תחושת התרוממות הרוח וה"היי" האופיינית לצריכת קנאביס. מכאן מגיע גם כינוי הגנאי "סטלן" המתאר לרוב אדם המקיים אורח חיים הנסוב כולו סביב שימוש בקנאביס.

פארש

טבק או כל חומר אחר לעישון בו מעורבב הקנאביס כדי לגלגל בו ג'וינט או להשתמש בו במקטרת או באנג.

צ'ילום

כלי מסורתי דמוי מקטרת מהודו עשוי חרס לעישון ג'ראס.

קנאבידיול

או CBD, קנאבינואיד דומיננטי נוסף בצמח הקנאביס לו נקשרו סגולות בריאותיות רבות המגובות כיום במחקרים. כיום יותר מאי פעם קיימים שלל מוצרים המופקים מ-CBD טהור שניתן לצרוך כשמן או מוצרים אכילים שונים וליהנות מכל היתרונות הבריאותיים ללא השפעות פסיכו-אקטיביות.

קנאבינואיד

חומרים פעילים אותם מכיל צמח הקנאביס. לצד הקנבינואידים הידועים והדומיננטיים כמו THC ו-CBD, קיימים ככל הנראה עוד מאות אחרים הנחקרים כיום לגילוי תכונותיהם.

קססה

תערובת טחונה לעישון המכילה קנאביס וטבק או תחליפי טבק שונים.