חברת הקנאביס הרפואי בטר, ביצעה ייצוא מסחרי ראשון לאוסטרליה של שמן -CURE EP, טיפול הדגל של החברה לאפילפסיה. חברת הבת, בטר אוסטרליה, תשווק את הטיפולים באמצעות מערך ההפצה המקומי שלה. בטר קיבלה השנה אישור מהרגולציה האוסטרלית לערוך ניסוי קליני שלב 2 בטיפול ב- CURE EP, המיועדת לאפילפסיה רפרקטורית (אפילפסיה שאינה מגיבה לטיפול תרופתי).

הניסוי צפוי להתחיל בקרוב בשני מרכזים רפואיים באוסטרליה. עם אישור המשלוח הראשון מישראל, ניתן יהיה להתחיל במחקר שמטרתו לבחון אפקטיביות טיפולית בילדים, בני נוער ובוגרים צעירים באמצעות השוואת מינונים שונים של הטיפול לפלסבו ומדידת תדירות הפרכוסים ואופיים. בטיחות הטיפול תימדד גם בטווח הארוך באמצעות הרחבת הניסוי.  

מעטים יודעים שאפילפסיה היא אחת המחלות הנוירולוגיות השכיחות ביותר בעולם, אך למרות זאת, הטיפולים הפרמקולוגיים נמצאים כלא יעילים בקרב שליש מהסובלים מהמחלה, עובדה המותירה מיליוני מטופלים ללא טיפול אפקטיבי. על רקע נתונים אלה בולטת ההצלחה ארוכת השנים של הטיפול בשמן CURE EP של בטר, אשר סייע לעשרות רבות של ילדים בישראל להתמודד עם המחלה. הרכיבים הפעילים בקאנביס הרפואי הודגמו ע"Hי בטר במודלים קדם-קליניים של אפילפסיה כבעלי פעילות נוגדת פרכוסים ועשויים לספק חלופה טיפולית נוספת לחולי אפילפסיה עמידה.  

בימים אלה נמצא השמן במסלול מחקרי מתקדם לקבלת הכרה כתרופה, כחלק מקבוצה מצומצת של זנים עולמיים הנמצאים בשלבים דומים, בציפייה שאחד או יותר יוכרו כתרופות ויעשירו את אפשרויות הטיפול במחלות. לדברי ד"ר בריידן מקגראת', מנכ"ל בטר אוסטרליה, "EP1 נמצאת בשלב צמיחה חשוב לקראת הפצה עולמית בהתבסס על הניסיון של חברת האם בישראל. האישור האתי שקיבלנו באוסטרליה מאותת על כוונה ועניין אמיתיים לאפשר מתן טיפולים לאפילפסיה המבוססים על מחקר מבוסס ראיות קליניות בצמח הקנאביס."

רייצ'ל ג'רוס, מנהלת המחקרים הקליניים בבטר אמרה: "אנו מרוצים מאוד מקבלת האישור לעריכת מחקר שלב II בחולי אפילפסיה עיקשת. אפילפסיה עיקשת היא צורך רפואי משמעותי שאין לו מענה ולכן אנו נרגשים לקבוע את האפקטיביות המתועדת על ידינו של EP1 בטיפול ובסיוע לילדים הסובלים ממחלה קשה זאת." 

הניסוי הקליני יתבצע בשני מרכזים רפואיים (Austin Health ו- Alfred Health hospitals) במלבורן, ויקטוריה. בניסוי ישתתפו 40 מטופלים. 

בטר היא מחברות הקנאביס הרפואי הוותיקות בישראל והמובילה בתחומה בארץ. מאז שנת 2008, בטר מפתחת, מגדלת ומשווקת זני קנאביס ייעודיים למצבים ולמחלות כמו אפילפסיה, אוטיזם, כאב כרוני וסרטן. בטר נחשבת חלוצה עולמית בטיפולים מבוססי קנאביס ומאז הווסדה, החברה מספקת  מדי חודש מאות אלפי טיפולים. מחברות הקנאביס הרפואי הוותיקות והגדולות בישראל ונחשבת חלוצה עולמית בטיפולים מבוססי קנאביס ומאז הווסדה בשנת 2008, סיפקה מאות אלפי טיפולים מתועדים – ניסון טיפולי מוכח שיש לחברות בודדות בעולם. בטר בולטת בתרומתה לקידום קנאביס לצרכים רפואיים, בזכות שימוש בשיטות גידול אורגניות מתקדמות המתחשבות בסביבה ובבריאות, בהשבחה מתמדת של זנים, במתן ייעוץ למטופלים ובהשתתפות פעילה במחקרים רפואיים וחקלאיים פורצי דרך.מגוון הזנים והמוצרים של בטר מותאמים להתוויות שונות ובעלי רקורד מוכח בשיפור מצבם הבריאותי של המטופלים ובהכרה מצד חוקרים ואנשי מקצוע בתחום. לבטר נוכחות גלובלית בייצור והפקה של קנאביס רפואי לפי הסטנדרטים המתקדמים בעולם, במדינות שונות ובראשן ישראל ואוסטרליה. בישראל, מחזיקה החברה בבעלות מלאה בחוות הגידול בכוכב מיכאל ושותפה בחוות הגידול בכפר אחים. לבטר חברה בת באוסטרליה (56%) עם רישיון לגידול וייצור קנאביס רפואי, וכן רישיונות לייצא ולייבא קנאביס רפואי והיא עוסקת גם בשלב המחקר הקליני ומתמקדת כעת כאמור בטיפולים מבוססי קנבינואידים להפרעות אפילפסיה. חוות הגידול באוסטרליה היא בשטח של כ-400 דונם ועם פוטנציאל ייצור של כ-100 טון בשנה. בטר מייעדת אותה להיות מרכז הייצוא העולמי למוצרים הרפואיים של החברה בעתיד.