אנחנו מקווים שאתם יושבים כי יש מצב גדול שהסיפור הבא הולך להפיל אתכם: בחודש הבא תתקיים בבריטניה מכירה פומבית של בקבוק וויסקי בן 60 שנה. עד כאן נשמע הגיוני נכון? אז בטח תתפלאו לשמוע שהמחיר ההתחלתי של אותו בקבוק עומד על כ-924 אלף דולר (כ-3.3 מיליון שקלים).

אז למה הוויסקי הזה שווה כל כך הרבה? ובכן, בזמנו, מקאלן נתנו לשני ציירים לעצב את עטיפות 24 הבקבוקים (12 כל אחד). האמנים היו סר פיטר בלייק, מי שעיצב את קאבר האלבום הנפלא Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band של הביטלס, ו-ולריו אדמי, אמן הפופ-ארט האיטלקי.

עכשיו, רגע לפני שאתם מזלזלים בסיפור הזה, הנה עוד כמה פרטים לאספנים: הוויסקי המדובר "בוקבק" אמנם רק ב-1986, אבל המשקה שיחכה לכם בתוך הבקבוק הוא מסוג מקאלן, בן 60 שנה ומחבית שקיימת כבר משנת 1926 ונקנה במקום על ידי בעל אוסף אנונימי.

אגב, במאי של השנה שעברה נמכר בקבוק מהסדרה המיוחדת הזו בהונג קונג במחיר של כ-991 אלף דולר (3 וחצי מיליון שקל) ובעצם קבע את השיא למחיר בקבוק הוויסקי הגבוה ביותר בעולם. אותו שיא, נשבר באותו היום, לאחר מספר שעות כשבית המכירות הפומביות Christie מכר עוד בקבוק מאותה מהסדרה, עבור מיליון וחצי דולר.

בשנים האחרונות הפך תחום הוויסקי לענף השקעות לכל דבר, ועל פי הדיווחים בית המכירות הפומביות הלונדוני עורך בכל שנה 4 אירועי מכירות, וב-2018 נמכרו 100 אלף בקבוקי וויסקי נדירים וחצו את רף ה-52 מיליון דולר. אנחנו, כמובן, נמשיך לעקוב בעוד חודש אחרי המכירה של הבקבוק הנוכחי ומבטיחים לעדכן מה נסגר - עד אז, תתחילו לחסוך לבקבוק הנדיר הראשון שלכם.