מ', תושב מרכז הארץ הגיע לפני כשנה וחצי יחד עם חבר נוסף לבלות ב-"D Bar", מועדון ותיק בהרצליה. מ' נחשף לאירוע שהמועדון פירסם בעמוד הפייסבוק שלו כי הם הזמין את הבליינים להגיע לחגוג הולדת 16 שנה למקום. כאשר מ' וחברו הגיעו למועדון המאבטח סירב להכניסו בנימוק שאין לו תעודת זהות.

"ראיתי שאנשים נכנסים חופשי למועדון מבלי שהמאבטח דורש מהם להציג בפניו תעודת זהות", טען בכתב התביעה שהגיש נגד המועדון, "לאחר שכבר הצגתי בפניו תעודה הוא סירב להכניס אותי בנימוק שמדובר בערב סגור למוזמנים בלבד". בכתב התביעה שהגיש מ' לבית משפט השלום בהרצליה נטען כי לא הוכנס למועדון בגלל מוצאו הערבי והוא תובע פיצוי של 50 אלף שקל.

לטענת המועדון, שהכחיש בתוקף את טענות הבליין, כניסתו של מ' והחבר שהיה עמו סורבה בגלל שהגיעו בשעת לילה מאוחרת, כשהמקום היה כבר מלא וגם בבליינים ממוצא ערבי. עוד נטען, כי התובע וחברו קיללו מאבטח בשל סירובו של מ' להציג תעודת זהות. מ' העיד שכאשר הציג את תעודתו בפני המאבטח, נאמר לו פתאום שמדובר במסיבה סגורה ואין כניסה.

לדברי המועדון, גם לאחר ש-מ' הציג תעודת זהות כניסתו סורבה בגלל התנהגותו העבריינית ושל חברו כלפי המאבטח. "ברגע שכניסתם סורבה הם החלו לקלל את המאבטחים והם לא הוכנסו למועדון כדי לשמור על הסדר הציבורי ושלום הציבור", ציין המועדון. עוד הוסיפו כי במקום מבלים לא מעט בליינים מהמגזר הערבי כך שטענתו שלא הוכנס בגלל היותו ערבי היא שקרית. מ' הכחיש שאיים על המאבטח והתעקש שלא הוכנס למועדון רק בגלל היותו ערבי.

המאבטח שהעיד במשפט טען כי יש הנחייה לבקש מכל אחד שרוצה להיכנס למועדון להציג תעודת זהות. לדבריו, התובע וחברו קיללו אותו בגלל שהוא רוסי, חש מאוים ולכן סירב לבקשתם להיכנס למועדון. הוא הכחיש שאמר להם שמדובר בערב סגור, אך הוא הודה שחלק מהבליינים שהוא מכיר באופן קבוע נכנסו ללא הצגת תעודת זהות.

הרשם הבכיר צחי אלמוג שדן בתיק החליט לקבל את התביעה. עוד הוא ציין בפסק הדין כי הוא נותן אמון בגרסתו של מ' וכי הוא לא שוכנע שהיו קללות וגידופים מצד התובע וחברו, ואלו לא היו הדברים שמנעו את כניסתם למועדון.

הרשם דחה את טענות המאבטח והמועדון ש-מ' לא הוכנס למועדון בגלל שאיימו או קיללו את המאבטח. "בנסיבות אלו, אני נותן אמון ומעדיף את עדותם של התובע ושל חברו כי הכניסה למועדון סורבה כביכול בנימוק של 'ערב סגור', רק לאחר שהתובע הציג תעודה מזהה ולאחר שהמאבטח נוכח בזהותו הערבית של התובע", הדגיש השופט בפסק הדין. לבסוף, המועדון חויב לשלם לו פיצוי 10,000 שקל ועוד 2,000 שקל הוצאות משפט.