כחצי מיליארד חיות נספו בשריפות שעדיין משתוללות באוסטרליה מאז חודש ספטמבר, כך מעריכים המומחים מסידני. אולי אין לנו מה לעשות נגד השריפות עצמן, זו עדיין העבודה של הכבאים האוסטרלים שעושים את כל מה שהם יכולים, אבל מה שאנחנו כן יכולים לעשות הוא לנסות ולעזור לחיות שנפגעו ואלו שעדיין נמצאות בסכנה.

שמחנו נורא לשמוע ש-"The Gardens of Babylon", ההפקה ההולנדית - זו שזכורה לכם מהאירוע של פולו אנד פאן במאי האחרון - מארגנת מסיבת התרמה בינלאומית שתתקיים בכמה ערים מרכזיות בעולם בו זמנית (כמו אמסטרדם וברלין ועוד), ושגם ישראל תיקח חלק. האירוע הישראלי יתקיים ביום שישי הקרוב ב-T House בתל אביב. הכסף שיגויס מההכנסות ילך ל-7 עמותות שדואגות לגופים כמו בתי חולים לקואלות, ארגוני מחסה לחיות, וכמובן לצוות כיבוי האש שנלחם בשריפות ללא הפסקה.

"אי אפשר להישאר אדישים למראות הקשים שמגיעים אלינו מאוסטרליה ובכלל מהעולם", סיפר ל-mako עומרי גואטה, אחד מנציגי The Garden Of Babylon בישראל, שיתקלט במסיבה. "הידיעה שחלק גדול מזה באשמת בני האדם והזלזול הבלתי פוסק בכדור הארץ על ידי שימוש מוגזם בפלסטיק, אכילת מוצרים מן החי (שמובילה לפליטת גזי חממה) וכל ההתחממות הגלובלית גרמה לנו לנסות לעשות צעד לכיוון חיובי, גם אם הצעד הוא טיפה בים צריך להתחיל איפשהו".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Omri Guetta (@omri.guetta) on

הרעיון לאירוע הבינלאומי שיתקיים במקביל הוא של שישי מריוואני (Shishi Meriwani) ראש התנועה ההולנדית, שהעלתה את ההצעה לקיום מסיבת התרמה בקבוצת הפייסבוק הסגורה של ה"גארדן", ומיד סחפה אחריה את חברי הקהילה. חוץ מתל אביב, הערים שיקחו חלק באירוע הן ברלין, אמסטרדם, איסטנבול, באזל, מקסיקו, סן פרנסיסקו, סינגפור ועוד.

גואטה מוסיף ומספר כי לא מעט מפיקים, אמנים ואנשים מהתעשייה נרתמו למען המטרה, בין אם זה לתת יד בהקמה או אפילו לעשות משמרת בקופה בכניסה. "זה מרגש להיות חלק מקהילה עולמית כזאת, שמחזירה לעולם קצת שפיות ואהבה", שיתף המפיק והדיג'יי. "במצב הנתון אי אפשר להתעלם מקריאה כזאת לטובת החיות, הצוותים שנלחמים לכיבוי השריפה והצוותים שנותנים טיפול רפואי ומחסה לחיות הניצולות".

לצידו של גואטה ינגנו אושרי כהן, רוי רוזנפלד, Yoncifer ו-Dean Pogs. לא מדובר עדיין בליין-אפ סופי ויש עוד כמה אמנים ישראלים בינלאומיים שנמצאים על הכוונת. ההפקה הישראלית נמצאת במגעים מתקדמים עם שמות גדולים בתעשייה הישראלית.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by T HOUSE SALOON & GARDEN (@thouse_tlv) on

האירוע יתקיים ביום שישי הקרוב (17 בינואר). מחיר הכרטיסים עומד על כ-50 שקל, וניתן לקנות דרך איוונטר. פרטים נוספים תוכלו למצוא בדף האירוע.