בפורטוגל, יש קרוב ל-22 אלף חולים פעילים בקורונה, נכון לאתמול. זה לא מפריע לאינסומניאק, החברה שמפיקה את EDC, אחד מהפסטיבלים הוותיקים בעולם, להכריז על אירוע המוני, שיתקיים בחוף "פראיה דה רושה", כבר בחודש יוני הקרוב. האירוע אמור להתקיים על פני 3 ימים, עם 5 במות ולמעלה מ-140 דיג'ייז. "אלפי אנשים", ינכחו נכתב באתר הרשמי של חברת ההפקות.

מדובר בשלוחה אירופית של הפסטיבל ונכון לעכשיו, לא פורסמו הנחיות המגבילות את האירוע. כלומר, אין לדעת אם הוא יתקיים במתכונת של קפסולות או כמות מצומצת של בליינים. חשוב לציין, שבזמנים רגילים הפסטיבלים של EDC מושכים מאות אלפי אנשים ללאס וגאס, שם מתקיים הפסטיבל המרכזי של החברה. גם בשלוחות ברחבי העולם, במקומות כמו מקסיקו או דרום קוריאה מגיעים לרוב למעלה ממאה אלף איש.

כאמור, חברת ההפקות לא מציינת אם יהיו הגבלות באירוע, אבל באתר החברה דאגו להעלות טופס עם הכותרת: "קורונה כתב ויתור". בהצהרה החברה טוענת כי הנוכחים באירוע מודעים לסיכון בהידבקות בנגיף והאחריות עליהם בלבד, וכי הם מוותרים על האפשרות לתבוע במקרה של פציעה, הידבקות וגם במקרי מוות.

טייסטו ב-EDC (צילום: GettyImages-Steven Lawton)
טייסטו מתקלט בפסטיבל ב-2016 | צילום: GettyImages-Steven Lawton

"זה היה מסע מדהים של 25 שנה, עם כל כך הרבה מכם, אנשים יפים מרחבי הגלובוס", כתב מייסד הפסטיבל פסקל רוטלה. "בואו נחגוג את סגירת המעגל בחזרה שלנו לאירופה. אני כל כך נרגש להחזיר את EDC לאירופה לאירוע הראשון בפורטוגל". פסקל הוסיף וסיפר שבתור גולש שגדל בקליפורניה, חופי פורטוגל תמיד היה יעד חלומי בשבילו.

כבר למדנו שבעידן הקורונה אין לדעת איך הדברים יתפתחו ולכן קיים ספק גדול לגבי קיומו של האירוע ביוני 2021, אבל המארגנים בהחלט אופטימיים. גם אם יהיה חיסון מאושר עוד פחות משנה, יקח לו זמן להגיע לאוכלוסייה הרחבה. בקיצור, לא היינו ממהרים להזמין כרטיס.

View this post on Instagram

A post shared by Pasquale Rotella (@pasqualerotella) on