קבוצת זאפה השיקה אמש (ד') את לוח המופעים החדש לאחר משבר הקורונה. ההופעה הראשונה הייתה של אביב גפן במועדון החדש של הקבוצה, "זאפה - באר שבע". המופע נערך טקס חניכה רשמי בהשתתפות שר התרבות והספורט חילי טרופר, סמנכ"ל קבוצת זאפה משה לפני אדרי, אבי אדרי מנכ"ל מתחמי סינמה סיטי ועוד.

המועדון החדש, שהוקם בהשקעה של כ-6 מיליון שקלים, מתפרס על פני 1,000 מ"ר ומכיל מאות מקומות במופעי ישיבה ובמופעי עמידה. המועדון עוצב כלאונג', בדומה למועדוני מוזיקה פופולריים בעולם, וצוייד במערכת סאונד מתקדמת.

טרופר, גפן במועדון זאפה באר שבע (צילום: יחסי ציבור)
גפן, השר טרופר, ופנינה ומשה אדרי מבעלי סינמה סיטי ו-NMC יונייטד | צילום: יחסי ציבור

כמו כן, במועדון חדרי אמנים מפוארים לרשות האמנים והנגנים שיופיעו בזאפה. כמו בשאר מועדוני זאפה ברחבי הארץ, בזאפה באר-שבע ישנו שילוב מנצח של "Fine dining" ועולם שלם של הופעות חיות. הקהל יוכל ליהנות מתפריט אוכל ושתייה מגוון ועשיר. בין ההופעות הקרובות שיתקיימו ב"זאפה - באר שבע" אפשר למצוא את עדן חסון, בניה ברבי, הפרויקט של רביבו ועוד מיטב האמנים.

גפן הופיע בפני הקהל עם מיטב שיריו כשהוא מלווה בקלידן בערן מיטלמן. לפני שביצע את "עורי עור", שיתף הרוקר בסיטואציה שגרמה לו לשנות את תפיסת המחשבה שלו לגבי המצב בארץ: "חבר שאני אוהב, איש מאוד חכם ומשכיל אמר לי: 'הקורונה כבר כמעט נעלמה, עכשיו רק דוסים מתים'".

גפן סיפר שהמשפט הזה פשוט הכה בו והרגיש שזו אמירה מנותקת. "אני בקורונה החלטתי שאני לא שונא יותר אנשים. הגיע הזמן שנתאחד ונהיה ביחד. אני חילוני ועדיין אני מכבד את מי שבוחר להאמין באלוהים. כל אלוהים. יש מקומות שזה 'לא נפגש' חילוניים ודתיים, אבל צריך למצוא את המקומות שכן", הוסיף הזמר.

"תרבות היא חמצן והרבה זמן לא הרגשנו חמצן, אבל הערב זה חוזר", אמר השר טרופר, שנמצא בימים אלו בלב הכותרות בעקבות דרישות עולם התרבות עליו הוא אמון. "העולם שייך לעקשנים. אנשי תרבות הם אנשים עקשנים, גם הקורונה לא תשבור אותנו".