אין דבר שאנחנו אוהבים יותר מלרכוש מזכרות מאירועים או פסטיבלים גדולים שהיינו בהם. זה תמיד כיף להיזכר או אפילו להחזיק כתעודת הוכחה "הייתי שם". כעת, ארצות הברית מנסה למכור מרצ'נדייז מ-FYRE, פסטיבל הענק שאמור היה להתקיים ב-2017 אך לבסוף הוגדר כהונאת ענק.

בין הפריטים שעומדים למכירה על ידי שירות המרשלים של ארה"ב ניתן למצוא כובעי מצחיה, חולצות, קפוצ'ונים, מכנסיים, צמידי כניסה ואפילו מטבעות שהיו אמורים להשתמש בהם באירוע. הסכומים שייכנסו מהמכירות הפומביות, שמתבצעות דרך האתר של המרשלים, מיועדים לכספי הקורבנות של הפסטיבל. אחד מהפרטים שהכי מושך את תשומת לב הקונים הוא המטבע עליו כתוב המשפט "קונספירציה לשינוי עולם הבידור", אירוני משהו.

הציוד הוחרם מבילי מקפרלנד, שתכנן למכור את הסחורה גם לאחר מעצרו, כך שיתף את התקשורת מעבר לים סוכן המרשל ראלף סוזיו. "ההכנסות ממכירת פריטים אלו ילכו ישירות לקורבנות ההונאה שעומדת על 26 מיליון דולר".

FYRE מרצ'נדייז (צילום: צילום מהאתר txauction.com)
צילום: צילום מהאתר txauction.com

בהתאם למחירי הכרטיסים והלינה הגבוהים, כך גם הפריטים של האירוע. כובע מצחייה ממותג, למשל, עומד נכון לעכשיו על תג מחיר של 300 דולר (כ-1,000 שקל). קפוצ'ון לבן עם הכיתוב FYRE גם הוא עומד על 300 דולר; צמיד של האירוע, שכבר 15 איש הגישו עליו הצעה, עומד על 40 דולר. בסך הכל כ-126 פריטים.

כזכור, הראפר ג'ה רול ובילי מקפרלנד - שכבר נידון ל-6 שנות מאסר מאז - סימנו את פסטיבל פייר, שאמור היה להתקיים בבאיי באהמה כחוויה הכי גדולה של הדור ולבסוף הפך לסרט דוקו קאלט. לאירוע נמכרו כרטיסים בטווח מחירים שבין 1,000 ל-12 אלף דולר, וחבילות VIP שאף מגיעות ל-250 אלף דולר. כמו כן, הובטחו הופעות של שמות גדולים כמו בלינק-182, פושה טי, מיגוס, מייג'ור לייזר ועוד. אך לבסוף, הפסטיבל התברר כאתר הישרדות לכל דבר ועניין, עם תנאי שטח קשים מאוד.

Fyre Festival (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של California Scoop)
Fyre Festival | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של California Scoop