אולי יש משהו שהפסטיבלים הגדולים יודעים ואנחנו לא? בשבוע שעבר טומורולנד (שנמצא כבר מזמן בסולד אאוט) הודיעו על קיום הפסטיבל כמתוכנן, וכעת "פרימוורה סאונד ברצלונה"', שנחשב למפורסם ביותר בקרב אירועי האינדי העולמיים, דוחים את האירוע שהיה אמור להתקיים ביוני קרוב לסוף אוגוסט.

כאמור, הנהלת פסטיבל טומורולנד יצאה בשבוע שעבר בהודעה רשמית לגבי הפסטיבל שאמור להתקיים בסוף חודש יולי הקרוב. נכון לעכשיו הפסטיבל הבלגי, לעומת אינספור אירועים בעולם שבוטלו בעקבות נגיף הקורונה, עוד לא בוטל באופן רשמי. בכל שנה יש לא מעט בליינים ורייברים שמגיעים מכל קצוות העולם לחגוג באירוע עם הדיג'ייז המובילים ביותר, ביניהם גם אלפי ישראלים שממלאים את השורות הראשונות באופן קבוע בדגלי ישראל.

מכיוון שהאירוע תוכנן להתקיים בעוד כ-4 חודשים וכאמור עוד לא יצאה הודעה רשמית על ביטול, כל אותם בליינים, שכבר רכשו כרטיס לאירוע, סקרנים לדעת מה יעלה בגורל האירוע שחיכו לו כל השנה. כעת הם סוף סוף מקבלים מסר מהפקת האירוע. "אנחנו עוקבים אחר הנחיות הממשלה באדיקות, בזמן שאנחנו מתכוננים", נמסר בהודעה. "אנחנו מאוד מקווים שנוכל לחגוג אהבה, אחדות וחברות עם כולכם בקיץ הקרוב".

למארגני הפסטיבל הייתה בקשה אחת לכל אותם בליינים שכבר רכשו כרטיס, שתוכל לעזור לפסטיבל להתקיים: "אנחנו מבקשים מכולם, בבקשה להקשיב להנחיות הממשלות המקומיות שלכם. תשארו בבית, שטפו ידיים ושמרו על מרחק אחד מהשני. דאגה לעצמכם ולאהובים שלכם, משמעותה דאגה לעתיד".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Tomorrowland (@tomorrowland) on

פרימוורה נדחה לסוף אוגוסט

גם הפקת פרימוורה הודיעה על דחייה של האירוע המרכזי שלה בברצלונה, שהיה אמור להתקיים ביוני הקרוב, לסוף הקיץ - 26 עד 30 באוגוסט. השנה מדובר בציון יום הולדת 20 שנה לפרימוורה, בין האמנים שאמורים לקחת חלק הם לנה דל ריי, דה סטרוקס, טיילר דה קריאייטור, אמלי לנס, נינה קרביץ, נגה ארז הישראלית, מאסיב אטאק ועוד. עוד לא ידוע מי מהאמנים אכן יופיע בתאריך.

"עם המציאות שמשתנה כל הזמן, המגבלות שהטילו הרשויות על קיום מופעים ציבוריים ועל תנועתם של אנשים, אנו נאלצים לדחות את "פרימוורה סאונד ברצלונה" - מסיבות של כוח עליון הידוע לכולנו", שיתפו בהודעה של הפקת האירוע. "יש דברים שקורים רק פעם בחיים. לצערנו, המשבר הבריאותי העולמי הוא אחד מהם".

עוד הוסיפו בהודעה: "רוח הסולידריות והתגובה הקולקטיבית של האנושות במצב החירום הזה תישאר איתנו לעוד הרבה זמן. היא זו שתאפשר לנו להתמודד עם הסיטואציות החריגות, להתגבר על האתגר הנוכחי ולחבק זה את זה ברגע שהוא נגמר".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Primavera Sound (@primavera_sound) on

גם לאחר ההודעות האלו, הפסטיבלים עדיין לא בוטלו ומארגני האירועים מאוד מקווים שבכל זאת יצליחו לקיים אותם כמתוכנן. חשוב לזכור שגם אם אכן יצליחו למגר את התפשטות הנגיף ברחבי העולם עד אז, קיים ספק גדול אם נראה אירועים המוניים כבר בקיץ הקרוב.