פסטיבל Terraforma, מילאנו

המחשבה הירוקה עומדת ממש בבסיס של הפקת הפסטיבל הזה. תמצאו בו מספר רב של פחי מחזור, מי ברז למילוי חינמי של בקבוקים חד פעמיים ופרסום רב להעלאת מודעות לבזבוז מים. אבל זה לא הכול: כל הציוד השוטף לרווחת המבלים - כולל כוסות, מאפרות, סכו״ם וצלחות - עשוי מ-100% חומרים מתכלים. אנשי הצוות מתניידים רק על רכבים המונעים על ידי חשמל, והחשמל באתר הקמפינג מופק מ-100% אנרגיה סולארית. בנוסף, במסגרת מדיניות ה-Zero-waste של הפסטיבל, כל האשפה של תהליך הקמת הבמות וכדומה ממוחזרת ליצירת שולחנות, ספסלים, כיורים ומקלחות.
תאריך: עוד לא הוכרז (יוני או יולי 2020)
ז׳אנר: פסיכדלי (אמנים שהופיעו בפסטיבל בעבר: Stine Janvin, Plaid, Felix Machines, Donato Dozzy)

האתר הרשמי

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Terraforma (@terraformafestival) on

פסטיבל We Love Green, פריז

זהו פסטיבל נוסף שנוצר מלכתחילה מתוך מודעות לסביבה, בדגש על צמצום זיהום הפחמן. בפסטיבל הזה מגישים 100% אוכל אורגני מתוצרת מקומית, על צלחות וסכו״ם ממוחזרים שעשויים מחומרים מתכלים. מים מוגשים בקנקנים או בברזים למילוי בקבוקים, ויותר מ-74% מהפסולת שמיוצרת בפסטיבל ממוחזרת, בזכות צוות מיוחד של אנשים שממיינים את האשפה. בשנה שעברה יותר מ-14 אלף ליטר של קומפוסט נוצרו בפסטיבל. אה, ויש עוד שני שוסים חמודים: המארגנים מתחייבים לשתול עץ אחד על כל כרטיס שנמכר, ומציעים סדנאות בנושא איכות הסביבה במהלך הפסטיבל.
תאריך: ב-6 עד ה-7 ביוני 2020
ז׳אנר: מגוון (אמנים שהופיעו בפסטיבל בעבר: לנה דל ריי, מיגוס, Young Thug)

האתר הרשמי

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by WE LOVE GREEN Festival (@welovegreen) on

פסטיבל Shambala, נורת'המפטונשייר

אל תבלבלו את הפסטיבל עם ה-Shambhala Music Festival הקנדי, שנערך בבריטיש קולומביה. הפסטיבל הזה הוא פסטיבל אנגלי, שמאז ייסודו הצליח להפחית את זיהום הפחמן שלו ב-80%. הוא מציע תמריצים לאורחיו כדי שישתמשו באופניים או בהסעות מאורגנות כדי להגיע אליו, משתמש ב-100% אנרגיה מתחדשת, ונמנע לחלוטין מבשר, דגים או פלסטיק חד פעמי. במעמד קניית הכרטיס נגבים 10 פאונד נוספים, שמוחזרים לבאי הפסטיבל כשהם מגיעים לאחד מאתרי המחזור הפזורים בו וממיינים שקית של פסולת. (מי שממש לא מעוניינים לעשות מעשה טוב יכולים לקבל שקית הפתעות במקום.)
תאריך: ב-27 עד ה-30 באוגוסט 2020
ז׳אנר: רוק, פופ, פולק, מוזיקת עולם (אמנים שהופיעו בפסטיבל בעבר: African Gospel Choir, DJ Jazzy Jeff, מארק רונסון)

האתר הרשמי

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Shambala Festival (@shambalafest) on

פסטיבל DGTL, אמסטרדם

פסטיבל ירוק שנערך בבירה ההולנדית - מתקיים גם בתל אביב מדי שנה - ומציע לבאיו אך ורק אוכל צמחוני שבושל באמצעות שאריות מזון טובות למאכל שנדחו על ידי קמעונאי המזון המקומיים בשל מראם החיצוני. יש להם גם שירותים שממחזרים את הצרכים שלכם (הנוזלים מתאדים ומוחזרים לאטמוספירה, והמוצקים הופכים לדשן) מתקנים שעושים שימוש אך ורק באנרגיה ירוקה, וכמובן שלא תמצאו שם כוסות חד פעמיות.
תאריך: ב-10 עד ה-12 באפריל 2020
ז׳אנר: אלקטרוני, האוס וטכנו (אמנים שהופיעו בפסטיבל בעבר: Disclosure, ג'יימי ג'ונס, Olaf Stuut)

האתר הרשמי

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by DGTL (@dgtlfestival) on

פסטיבל Secret Solstice, רייקיאוויק

הפסטיבל הזה, שנערך בבירת איסלנד, לא משתמש בכלל (!) בתאורה מלאכותית - זאת הודות לתופעה המדהימה של שמש חצות, במסגרתה השמש פשוט לא שוקעת. כל האנרגיה שהפסטיבל צורך היא גאותרמית, כלומר מקורה בכדור הארץ, וכמובן שמונהגת בו מדיניות מחזור מתקדמת מאוד. לעזאזל, עזבו את הסיבות הירוקות - זה פסטיבל שבו השמש אף פעם לא שוקעת, האם זו לא סיבה מספקת לטוס עד איסלנד?!
תאריך: ב-26 עד ה-28 ביוני 2020
ז׳אנר: מגוון (אמנים שהופיעו בפסטיבל בעבר: Primal Scream, TLC, בוני טיילר)

האתר הרשמי

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Secret Solstice Festival (@secretsolstice) on