צעירים רבים חסרי אחריות מתעלמים מההנחיות של ממשלת בריטניה, על כך דיווחנו כבר אתמול. עכשיו, מתברר שבסופ"ש האחרון נשברו שיאים שקשה היה לדמיין שישברו: 15 ליינים של מסיבות מהממלכה התאחדו בשביל לקיים מסיבת ענק בבסיס חיל אוויר נטוש.

 "חזרתו של סקאמרסט", היה שמו של האירוע שהתרחב בלילה שבין שישי לשבת, ולפי ההערכות בשיא הרייב נכחו במקום כ-3,000 איש. הגשם שירד כנראה פגע במסיבה הלא חוקית, שהתקיימה כ-5 קילומטר מהעיר באת', והבריח את הנוכחים לקראת שבת בבוקר. סרטונים רבים המתעדים את הפרת החוק עלו לרשתות, וזה לא נראה כי הנוכחים ממש פחדו שיופצו.

 

הרייב התקיים יותר מ-15 שעות והיו בו כמה במות ועמדות דיג'יי שונות כמו אסיד טכנו, באסליין, דראם אנד בייס ועוד. "זה מדהים איך כולם יכולים להתגייס ולגרום לזה לקרות", סיפר לתקשורת מעבר לים לוקה, מוזיקאי בן 24 מבאת' שלקח חלק במסיבה. "למרות כל המכשולים והבוץ - אנשים התאחדו בשביל להרים מסיבה שכולם הוזמנו אליה, וזה ענק וזה לגמרי חופש".

אחד מהאנשים שנאלץ לעשות את המסע ללוקיישן האירוע עם ציוד הגברה ניסה לתרץ את האירוע בכך שהמארגנים לא עשו אפילו מסיבה אחת מאז הסגר שהוטל ברחבי הממלכה. "אנחנו בסך הכל נרגעים קצת ומכבדים את החוקים, הוא אמר. "ללטש את הרמקולים ולצבוע את הציוד. זה מרגיש טוב לצאת אל השדה ולהגביר את הווליום".

לא מעט מהנוכחים של האירוע הגיעו לאחר מסע של שעה וחצי, לאחר שואן משטרתי חסם את הדרך למסלול הבסיס. יחידות משטרתיות בשלב מסוים נפרסו בכל הדרכים המובילות ללוקיישן לאחר שהגיע דיווח למוקד ב-23:00 במוצאי שבת, אך לפי הדיווח של ה-BBC, כוחות המשטרה לא היו מסוגלים לסגור את המסיבה.

המסיבה הלא חוקית
שבת בבוקר, לאחר שהאלפים כבר התפזרו מהמסיבה | צילום: צילום מיוטיוב
המסיבה הלא חוקית
צילום: צילום מיוטיוב

"קיבלנו את השיחה ב-23:00 ותוך 10 דקות הגענו לשטח", סיפר סגן ניצב איאן וייל. "אבל כל הבמות כבר הוקמו והמוזיקה פעלה עם המון אנשים במקום. זה היה בלתי אפשרי מבחינתנו לעשות משהו, בגלל ביטחונם של הבליינים והשוטרים. רובם היו שיכורים והמון מהם היו תחת השפעת סמים".

"אין לנו צבא שממתין לאירועים בסגנון", הוסיף וסיכם וייל. 5 רכבים, גנרטור וציוד נוסף הוחרם על ידי המשטרה. נכון לעכשיו, האירוע עדיין נמצא בחקירת המשטרה וחיפוש אחר מארגני האירוע הלא חוקי.

המסיבה הלא חוקית
צילום מיוטיוב