זו הייתה ככל הנראה השנה המשונה ביותר בחיי הלילה, ורוב הברים בעולם נאלצו לסגור את שעריהם כבר במרץ – מה שלא עצר את הדירוג העולמי השנתי של "50 הברים הטובים בעולם" לפרסם את הרשימה היוקרתית, שפורסמה לראשונה ב-2009. השופטים בדירוג הם 500 מומחים בתחום האלכוהול והברים מרחבי העולם, שמחליטים יחד מי יהיו 100 הברים שייכנסו לרשימה מתוך עשרות אלפי המועמדים.

לראש הרשימה הגיע בר הקוקטיילים הלונדוני Connaught Bar, שידוע בזכות העיצוב הייחודי שלו, הצוות שלבוש בבגדים מהודרים ובעגלת המרטיני של המלצרים – עליה הם רוקחים את הקוקטיילים האישיים לאורחים שלהם. בשנה שעברה הוא כמעט כבר קטף את התואר, אבל בסוף זכה במקום השני ברשימה המכובדת.

View this post on Instagram

A post shared by The Connaught (@theconnaught) on

למקום השני הגיע Dante בניו יורק, שבשנה שעברה זכה במקום הראשון. Dante הוא מוסד ניו יורקי שקיים כבר יותר מ-100 שנים, ועבר גלגולים רבים עד לבר שהוא היום. חוץ מדרינקים איכותיים תמצאו שם גם אוכל איטלקי מעולה.

View this post on Instagram

A post shared by Dante NYC (@dantenewyorkcity) on

לצערנו, לא ראינו ברשימה אפילו נציגות ישראלית אחת. היחיד שהצליח להיכנס לרשימה הזו מאז שהיא נוצרה, הוא האימפריאל בר, שזכה במקום ה-50 ב-2017 וגם בתואר "הבר הטוב ביותר באפריקה והמזרח התיכון". מי עוד זכה? הרשימה המלאה נמצאת כאן.

View this post on Instagram

A post shared by Imperial craft cocktail bar (@imperialcocktailbar) on