אם לא מספיקה העבודה שנגיף הקורונה מייצר לרשויות בבריטניה, הם נאלצים להתמודד עם אתגרים נוספים כמו אזרחים שלא מוכנים לקבל את המציאות ומארגנים מסיבות המוניות. בימים האחרונים המשטרה באנגליה עצרה 3 חשודים בארגון התקהלות אסורה בעיר ראגליי. 

החשודים בני ה-21 ו-24 שניסו לארגן את המסיבה ההמונית שוחררו בערבות בתנאים מגבילים, ולפי הדיווחים מעבר לים, החשוד השלישי נמצא עדיין במעצר. ככל הנראה ששיקול הדעת של התושבים בבריטניה התקלקל כי לא מדובר בהפרת המגבלות הראשונה בתחום.

המשטרה ברחבי הממלכה פיזרה מספר נוסף של מסיבות לא חוקיות בימים האחרונים, כולל רייב שהתקיים בבולטון ליד מנצ'סטר ומסיבות ענק בקאלפהם ובטוטינג בלונדון. מוקדם היותר החודש, יותר מ-6,000 איש נכחו ב-2 רייבים לא חוקיים שהתקיימו ב-"Daisy Nook Country Park" וליד קרינגטון במנצ'סטר. באירועים המדוברים 3 אנשים נדקרו, אחד מת ממנת יתר והמשטרה המקומית דיווחה כי היא חוקרת מקרה של אונס נערה בת 18.

"אני אוהב בלונים ואני אוהב מוזיקה אז רציתי לארגן מסיבה בלי התערבות חיצונית", סיפר ל-VICE מארגן אחד מהרייבים. "אנשים לחוצים בבית מהסיטואציה". שותפתו להפקה טענה שאין הבדל בין המסיבות להפגנות שמתקיימות ברחבי בריטניה: "מה עם כל האנשים שם? יש שם אנשים בני 90 ומשהו בלב הבלגן".

המארגנים טענו כי יש בידם תיעוד של שוטרים שמגיעים למקום ומעודדים את האירוע. "הם ביקשו להגביר את המוזיקה כשהנמכנו, הם בדקו את יציאות החירום, בדקו שהבליינים לא צפופים ואמרו לנו 'יודעים מה, תמשיכו - אתם עומדים בהנחיות'".

אם אתם מתקשים להבין למה הרשויות בבריטניה נוהגים ביד קשה עם מפרי ההגבלות ומארגני המסיבות, אפשר להסתכל על ציריך כדוגמה. רק אתמול כ-300 בליינים, ששהו במועדון הפלמנגו, קיבלו הודעה על כך שהם צריכים להיכנס לבידוד לאחר שבליין אחד ו-5 חבריו נמצאו חיובים.