אגדת הטכנו, קארל קוקס יצא במסר חשוב למעריציו, ודרש מהם לא לקיים מסיבות לא חוקיות בבריטניה, לטענת הדיג'יי ממשלת בריטניה אשמה מכיוון שלא הציגה ציר זמן ברור לחזרת המועדונים והפסטיבלים.

קוקס הסביר בראיון ל-Sky News שריחוק חברתי אומר שחיי לילה לא יכולים לתפקד כרגיל. "המסיבות הלא חוקיות האלו נעשים מתוך תסכול", אמר קוקס. "זה נעשה רק מתוך להראות שזו זכותנו לעשות מה שאנחנו רוצים, אבל זו לא התשובה".

במהלך בחודש יוני, מעל 6,000 איש השתתפו בשתי מסיבות ענק לא חוקיות באולדהם ובקרינגטון הסמוכה. 3 גברים נדקרו, אדם אחד נפטר ממנת יתר של חשד לסמים, והמשטרה מסרה כי הם נפתחה חקירה בחשד לאונס של אישה בת 18.

"אני אוהב בלונים ואני אוהב מוזיקה אז רציתי לארגן מסיבה בלי התערבות חיצונית", סיפר ל-VICE אחד ממארגני מהרייבים הלא חוקיים בממלכה, "אנשים לחוצים בבית מהסיטואציה". שותפתו להפקה טענה שאין הבדל בין המסיבות להפגנות שמתקיימות ברחבי בריטניה: "מה עם כל האנשים שם? יש שם אנשים בני 90 ומשהו בלב הבלגן".

קארל קוקס
דיג'יי הטכנו האגדי, קארל קוקס | צילום: GettyImages-Sergi Alexander

המרואיינים טענו כי יש בידם תיעוד של שוטרים שמגיעים למקום ומעודדים את האירוע. "הם ביקשו להגביר את המוזיקה כשהנמכנו, הם בדקו את יציאות החירום, בדקו שהבליינים לא צפופים ואמרו לנו 'יודעים מה, תמשיכו - אתם עומדים בהנחיות'".

בעוד שפאבים ומסעדות נפתח בבריטניה בשבת האחרונה (וגרמו ללחץ רב בממלכה), מועדונים ומועדוני הופעות נותרו סגורים מאז שנסגרו לפני ארבעה חודשים. כידוע, בימים האחרונים מקומות בילוי בישראל הוגבלו במספר המבלים, לכן שווה לעקוב אחר המתרחש בסצנת הבילויים והלילה של בריטניה.