בסוף הסגר הראשון ברים ברחבי תל אביב מצאו דרך שבה הם יוכלו להרוויח קצת כסף, והחלו למכור אלכוהול בטייק אווי לעוברים והשבים. האישור של ברים למכור אלכוהול תקף למכירה במקום בלבד, אך המשטרה הבינה את הקושי הכלכלי שאיתו מתמודדים אנשי חיי הלילה, והעלימה עין מהמצב. כשהסגר השני חזר הברים היו הראשונים שנסגרו, וחלקם פתחו במתכונת טייק אווי ברגע שההגבלות אפשרו זאת. מאז ברים רבים בעיר פתוחים בכל ערב במתכונת הזו, שמאפשרת להם לעבור את הימים הקשים האלו, ונותנת פרנסה לאנשים שכבר כמעט 8 חודשים לא יכולים להתפרנס באופן מסודר.

כיכר דיזינגוף, כיכר רבין ועוד פארקים ומקומות ברחבי העיר הסמוכים לברים, הפכו למקומות המפגש החדשים של צעירים שרוצים ליהנות מבירה טרייה מהחבית עם החברים או המשפחה. המצב הזה כאמור אפשר גם לבעלי הברים להרים מעט את הראש ולהזרים את הכספים שהם כל כך זקוקים להם בימים אלו.

שותים בירה? (צילום: shutterstock By Kzenon)
צילום: shutterstock By Kzenon

כל זה עומד להשתנות, לאחר שבימים האחרונים שלחה המשטרה הודעה לבעלי הברים, שבקרוב היא תתחיל לאכוף את האיסור – וביקשה מבעלי הברים לא למכור אלכוהול יותר במתכונת טייק אווי. "זו מכת מוות בשבילנו", אמר לנו אחד מבעלי הברים שביקש להישאר בעילום שם. "זו הדרך היחידה שלנו להכניס קצת כסף בשביל לצלוח את התקופה הזו". ביקשנו תגובה מכמה בעלי ברים בעיר, אבל הם סירבו בגלל החשש שהמשטרה תגיע לאכוף את מכירת הטייק אווי אצלם.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "משטרת ישראל פועלת למניעה, הסברה, פיקוח ואכיפת הפרות של תקנות הקורונה והגבלות המסחר שנקבעו ע״י הדרג המדיני למען בריאות הציבור. בהתאם לתנאי הרישוי, חל איסור על הוצאת אלכוהול מחוץ לכותלי בתי עסק אלו. היות והדבר מנוגד להוראות החוק ובנוסף יוצר מפגשים והתקהלויות אסורים בעת הזו, הדגישה המשטרה את הכללים במטרה להזהיר בטרם אכיפה ולמנוע את הצורך ברישום דו"חות והליכים משפטיים בגין הפרות".