בכל העולם נהוג בתקופה הזו של השנה לשתות בירות חורף. לרוב, מדובר בבירות כבדות מהרגיל כמו אייל, IPA או פירותיות, שבעלות אחוז אלכוהול גבוה. תתפלאו אבל ממש כמו שנהוג לאכול תבשילים כבדים שמחממים כשקר בחוץ ויורד גשם, כך זה גם בבירות. 

יש רק הבדל אחד ודי קריטי. את התבשילים אנחנו אוכלים בבית ואת הבירות אנחנו רוצים לשתות כשאנחנו מבלים בבר עם חברים. לכן, הכנו לכם רשימה עם בירות החורף שאתם צריכים להכיר ובאיזה בר תוכלו להזמין אותם.

מכבי 7.9, לאגר - 7.9% (מפתיע, נכון?)

בירת לאגר חזקה בעלת 7.9% אלכוהול מבית המותג האהוב. עשירה בטעמי לתת עם מרירות כשותית עדינה ומרווה ששומרת על גוף הבירה המחליק בקלות במורד הגרון.
איפה אפשר לשתות? כולי עלמא (מקווה ישראל 10, תל אביב-יפו), פרדי למון (עץ חיים 19, ירושלים), הפונדק (המעיין 9, ירושלים), תדר (בית רומנו, דרך יפו 9, תל אביב-יפו), רובינא (מרמורק 6, תל אביב יפו) ועוד.

דילריום, אייל בהירה ובירת פירות - 8.5% ו-8%

מדובר במותג בירה די צעיר שהושק בשנת 1988 במבשלת Huyghe הבלגית. קל מאוד לזהות את הדילריום בבקבוק שנראה כמו בקבוק חרס עם פיל ורוד. במקרה הזה יש לכם שתי אופציות שעל שתיהן אנחנו ממליצים.

הדילריום רד, בירה אדומה עם 8% אלכוהול, המבוססת על פירות אדומים ובעלת טעם מאוזן של חמיצות עם מתיקות. והדילריום טרמנס, בירת אייל בהירה עם 8.5% אלכוהול, המבושלת עם 3 סוגים של שמרים שגורמים לטעמה הייחודי.
איפה אפשר לשתות? פונדק הדב (שדרות הנשיא 115, חיפה), אלווה בר (פארק אדיסון, עמק הירדן), קפרה בר - רק את רד - (ויצמן 65, נהריה), לני'ס (חיים ויטאל 7).

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Mulheres Cervejeiras (@cervejeirasmulheres) on

לגוניטס, IPA - 6.2%

IPA הוא סגנון בירה עשיר בכשות, שפותח לפני כ-300 שנה, על מנת שבירה שנשלחה מאנגליה תגיע טרייה להודו. על מנת לשמר את הטעמים, הבירה טרייה ולא מפוסטרת ובעלת טעמי קרמל עשירים, ארומה חזקה עם סיום כשותי מתקתק.

איפה אפשר לשתות? פונדק הדב (שדרות הנשיא 115, חיפה), מיין בזאר (שוק הפשפשים תל אביב-יפו), לה מעלה (שביל המרץ 5, תל אביב-יפו), אלווה בר (פארק אדיסון, עמק הירדן), ארצ'י (חוף דלילה, אשקלון), גיגסי (יצחק נפחא 36, באר שבע) ועוד. 

>> הגשם ניצח בכל זאת? היכנסו ל-BLEND והזמינו את "מארז בירות לגוניטס" שיגיע עם שליח עד הבית

בירת אפליכם, אייל בלונדיני - 6.7%

טוב, זו בירה למקצוענים של ממש, ולאו דווקא בגלל אחוז האלכוהול (6.7%), אלא יותר בגלל הסיפור שלה - מדובר בבירת מנזרים בלגית עתיקה המיוצרת כבר מאז 1047. האפליכם (לבריאות) היא בירת אייל בלונדיני הבעלת מרקם חלק, מתיקות פירותית וסיומת כשותית עדינה. בעלת מורשת ומסורת עתיקת ימים. אנחנו ממליצים לשתות אותה לאט ולהתענג עליה ליד איזה נשנוש טוב וחמים.
איפה אפשר לשתות? 223 (דיזינגוף 223, תל אביב-יפו), מנגה (שדרות יצחק רגר 87, באר שבע).

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Milan B. Mitrović (@beer_lover_tester) on