האדם הממוצע בבריטניה מוציא כ-38 אלף ליש"ט על בירה כל החיים, ותופתעו לשמוע (או שלא), אבל תושבי לונדון מוציאים כפול מזה. האינדיפנדט הבריטי מפרסם שעל פי סקר שנערך בממלכה, והשתתפו בו 2,000 בריטים שצורכים אלכוהול, 57% מחובבי המשקאות בטוחים שמחירי הבירה בבריטניה מתומחרים יתר על המידה, כשפיינט בירה עולה כ-3.61 ליש"ט (כ-16 שקל). כנראה שלא רק בישראל ובתל אביב הנושא מעורר סערה. 

מה שיותר מעניין הוא שבלונדון, בירת אנגליה והממלכה הבריטית, התושבים והתיירים ישלמו לירת שטרלינג אקסטרה על כל 4.49 (20 שקל, וזה רק התוספת על המחיר של שאר הממלכה), והתוצאה היא 82 אלף ליש"ט (372 אלף שקל) במהלך כל חייהם. רק בשביל שתבינו את הפערים, האזורים שנמצאו כזולים ביותר בממלכה הם גלזגו, שם המקומיים משלמים רק 3 ליש"ט (13 שקל) ולסטר, שם מחיר של פיינט עומד על 3.06 ליש"ט. 

הסקר, שערכה חברת תקשורת מקומית (ככל הנראה בשביל מהלך יח"צ כלשהו), מצא גם שהמשתתף הממוצע יהיה מוכן לשלם מקסימום 4.12 ליש"ט (20 שקל) על פיינט בירה, אבל תושבי לונדון, שרגילים להוציא יותר על הבירה שלהם, יהיו מוכנים לשלם עד 5.07 ליש"ט (22 שקל). 

בירות  (צילום: shutterstock By DisobeyArt)
צילום: shutterstock By DisobeyArt

עוד מסקנה שעלתה מהסקר היא שהביקור הממוצע בפאב בריטי יעלה לכם כ-17.53 ליש"ט (80 שקלים), כאשר הבריטי הממוצע יוצא בערך כ-4 פעמים בחודש. לשם ההשוואה, בפאב לונדוני ביקור ממוצע יעלה 23.04 ליש"ט (104 שקל) והלונדוני הממוצע מגיע לפאב כפעמיים בשבוע. באופן הגיוני כמעט כשני שליש טענו שמחיר הבירה לא אמור להשתנות, לא משנה באיזה חלק של המדינה אתה נמצא.