כולנו שמענו על ההתחממות הגלובלית ועל הגזים שפוגעים בשכבת האוזון, כמובן שכולנו גם רוצים לתרום את חלקנו ולעזור לעולם שאנחנו חיים בו, אבל אנחנו יודעים שלפעמים זה די קשה לשנות את ההרגלים ביום-יום. לכן תמיד כדאי להתחיל עם דברים קטנים שקל מאוד להתרגל אליהם. כמו למשל סוג בקבוק הבירה שבו אנחנו משתמשים.

זה כבר שנים שבעולם ובארץ חברות הבירה משווקות את הבקבוק החוזר. זהו בקבוק שלאחר סיומו חוזר באמצעות רשתות השיווק בחזרה אל מפעל היצרן, שם הוא עובר שטיפה יסודית, ממולא מחדש בבירה ויוצא לשוק שוב. לתהליך הזה יתרונות סביבתיים משמעותיים שכדאי שתכירו.

איך זה תורם לעולם? 

המדרך הפחמני של בקבוק חוזר, שזהו המדד המרכזי למדידת ההשפעה על ההתחממות הגלובלית, נמוך בכ-50% מזה של בקבוק חד פעמי. לכך יש להוסיף את העובדה ששיטה זו מקטינה משמעותית את צריכת משאבי הטבע ואת הפסולת הנוצרת. אם כל זה לא מספיק לכם, אז ארגז שלם כזה הוא רב פעמי, וככה אנחנו חוסכים בניילון וקרטון הדרושים לאריזה של בקבוק חד פעמי. כך שבשורה התחתונה הבקבוק החוזר מצמצם משמעותית את הפגיעה בסביבה שנוצרת ע"י ייצור בקבוקים חדשים.

>> היכנסו עכשיו והזמינו את המארז "בקבוק חוזר" של BLEND

במדינות רבות כמו גרמניה, הולנד ואחרות, בקבוק חוזר הוא הסטנדרט ורוב צריכת הבירה שלא מהחבית נעשית בבקבוק חוזר, בעיקר לאור מודעות צרכנית לתועלת הסביבתית והכלכלית של התהליך. 

גולדסטאר (צילום: MarketME)
צילום: MarketME

אז למה *אתם* צריכים להשתמש בבקבוק חוזר?

מעבר לעובדה שאתם תורמים לסביבה, זה גם די משתלם. כי כשאתם בוחרים בבקבוק חוזר אתם גם עוזרים לסביבה בקלות, וגם מקבלים בחזרה 1.2 שקלים עבור כל בקבוק שאתם מחזירים. מדובר על דמי פיקדון שאתם מקבלים בחזרה, וכך אתם בעצם משלמים רק על המשקה עצמו. אז כן, מתברר אפשר ליהנות מבירה ותוך כדי גם להועיל לעולם בו אנו חיים. אתם רק צריכים לנסות, רוב הסיכויים שלא תמצאו סיבה להפסיק.