המלחמה בנגיף הקורונה בארץ נמצאת בעיצומה ותרבות חיי הלילה, לא בגרסה הוירטואלית שלה לפחות, הושבתה לגמרי. גם אם ההגבלות יוסרו בקרוב ונקבל את מקומות הבילוי שלנו בחזרה, כנראה שיקח קצת זמן עד שנראה כאן הפקות של פסטיבלים גדולים.

וזה באמת יכול לבאס. אין כמו התחושה של היכרות עם אמן חדש על במה שלא הכרתם לפני, שמובילה מיד אחר כך לחפירה מוזיקלית בבית על כל דבר שהוא הוציא אי פעם. למזלכם, ולמזלנו, בירה מכבי דאגו לנו לסוג של פתרון שיתאים לתקופה.

תכירו "את JUKEBOX", מארז שנתפר במידות שמתאימות לתקופת הקורונה. הוא כולל שישיית בירה מכבי, שישיית בירה מכבי 7.9 ואלבום אינדי ישראלי שנמצא בלייבל "קמע" - בהפתעה. איך זה עובד? במקום שתחכו עד שיגיע האלבום עד הבית, אתם מקבלים את הקוד האישי למייל ובעזרתו מאזינים לאלבום (ובינתיים הבירה בדרך אליכם). בין האמנים שחתומים בקולקטיב האינדי הם גבע אלון, הילה רוח, יהוא ירון, סילבי ז'אן ורחל ירון.

 

זהו לא המהלך הראשון של בירה מכבי בסגנון. מותג הבירה תומך בסצנה האלטרנטיבית בארץ באופן שוטף, בין אם זה דרך פרויקטים כמו הסאבלט של התלתליסטים בירושלים, עזרה בהקמת תערוכת הדיג'ייז באשדוד או מתן חסויות לפסטיבלי מוזיקה אלקטרונית ואינדי. לכן זה היה הגיוני שהם יתגייסו לסייע לאמנים מז'אנר האינדי בארץ דווקא בתקופה שהם הכי צריכים אותם.

תקליטים בקמע (צילום: אסף רחמני, קמע)
אוסף האינדי של הקמע | צילום: אסף רחמני, קמע

"המטרה העיקרית שלנו היא להגיע עם המוזיקה העצמאית לכמה שיותר אוזניים, במיוחד בתקופה כזו", סיפר ל-mako אסף רחמני מנהל קבוצת קמע. "זו תקופה שאנשים לא יוצאים לחנויות תקליטים, הרדיו מנגן פחות מוזיקה חדשה ויותר מוכרת, והפיד שלהם מוצף באקטואליה - עם כל רעשי הרקע האלו אנחנו רוצים שהם ישמעו מוזיקה חדשה".

המטרה השניה של הארגון היא כמובן לדאוג לכל אותם אמנים שמצאו את עצמם מחוסרי עבודה לתקופה הקרובה. "כל אלבום שנשלח ללקוח ביחד עם הבירות כולל בתוכו תמלוגים שמגיעים לאמנים", מוסיף רחמני. "החווייה של ההפתעה בעיני משמעותית. מבחניתנו אלו אלבומים שיש בהאזנה שלהם משהו מסעיר. אני יכול לספר לך למשל שמנהלת הלייבל שלנו הזמינה את המארז והיא קיבלה את האלבום של אלג'יר".

בגדול, אתם יוצאים המרוויחים הגדולים: עולם תוכן חדש, בירה טובה וגם אתם זוכים לעזור לסצנת האינדי המקומית. למה אתם מחכים? כנסו ותזמינו את המארז מבלנד.