ביר גארדן (צילום: אנטולי מיכאלו)
ביר גארדן | צילום: אנטולי מיכאלו
אם לא נתקלתם עדיין במונח "ביר גארדן", כנראה שריחפתם אי שם בחלל החיצון (ד"ש לבראשית!) בשנים האחרונות. בכל מקרה, בטח תשמחו לדעת ש"גינות השיכר" הן לחלוטין מהמקומות האהובים עלינו לבילוי כשבא לנו לשבת עם חברים על בירה משובחת ואוכל טוב. הקונספט, שיובא לארץ ישירות מגרמניה, הוא בדיוק מה שאתם צריכים עכשיו שהאביב בדרך.

כמו שכבר בטח הבנתם מהשם, מדובר ב"גינות" עם ספסלי עץ (שמאפשרים ישיבה מרובת חברים), ואחת "הגינות" הבולטות בישראל היא הביר גארדן של פאולנר במתחם שרונה בתל אביב שהוקמה ביוני 2014 ומאז ועד היום נמזגים שם 6 סוגים שונים של בירת פאולנר מהחבית (3 מהן באופן בלעדי בארץ, ומדי פעם צצות גם מהדורות מיוחדות בהתאם לתקופה). "אנחנו משתדלים לבקר לפחות פעם בשנה במינכן, מקור המבשלה של פאולנר בשביל לקבל השראה", מספר דוד חדד, מבעלי המקום.

נשנוש בווארי (צילום: אנטולי מיכאלו)
נשנוש בווארי | צילום: אנטולי מיכאלו

השנה תהיה זו הפעם החמישית שהמקום משיק תפריט נקניקיות גרמניות שמתאימות במיוחד לבירות שמגישים במקום - זה קורה כבר עכשיו ויימשך עד סוף אפריל. אז מה אוכלים שם השנה? בשביל שלא תלכו לאיבוד, הנה השילובים הכי טובים בין בירות לנקניקיות שתמצאו במקום. 

סלבטור ונקניקיות צ'יפוטלה

נקניקיות צי'פוטלה שמוגשות עם קרם בטטה מעושן, קלחי תירס בחמאה, סלט אורוגולה ופאף אורז. מומלץ להזמין בצד את ה"פאולנר סלבטור" - בירת לאגר חזקה בסגנון דאבל בוק (כמות כפולה של לתת), בעלת טעם עשיר ומעט מתקתק, גוף מלא, וצבע אדמדם בוהק (7.9% אלכוהול).

דונקל ונקניקיות מיני שיכורות  

בא לכם להגזים? לכו על ערימת הנקניקיות הקשורות - מנה מדהימה עם רוטב אוזו בליווי נשנושי כרוב בחמאה שיילכו הכי טוב עם פאולנר דונקל - בירת חיטה בווארית כהה ולא מסוננת, בעלת טעם פירותי ונגיעות של לתת קלוי, גוף מלא, וצבע ערמונים עמוק (5.3% אלכוהול).

חיטה ונקניקיית XL אמנטל

נקניקייה ענקית עם גבינת אמנטל בליווי פשטידת שפצלה וקרם גבינה כחולה שתלך יופי עם "פאולנר חיטה" - בירת חיטה (כמה מפתיע) בווארית קלאסית לא מסוננת, בעלת טעם פירותי, צבע זהוב חלק (5.5% אלכוהול).

נקניקיית XL אמנטל (צילום: אנטולי מיכאלו)
נקניקיית XL אמנטל | צילום: אנטולי מיכאלו

הלס וקורנדוג

משהו בקטנה? הנה: 3 נקניקיות מיני עגל בציפוי בלילת קמח תירס בליווי חרדל (מתוק ורגיל) ואיולי מעושן שאפשר לאכול רק ליד "פאולנר הלס" - בירת לאגר בהירה וצלולה, בעלת צבע זהוב וארומה כשותית (4.9% אלכוהול).

מרצן ונקניקיית שקשוקה

ללא ספק "היציאה" הכי מיוחדת בתפריט: נקניקייה חריפה ברוטב שקשוקה, ביצת עין, סלט אורוגולה, אבקת טחינה וחצי חלה. סמכו עלינו, פאולנר מרצן תלך אש, זו בירת לאגר מיוחדת, בעלת טעם מתקתק המזכיר טופי עם נגיעה של כשותיות, וצבע ענבר (5.8% אלכוהול).

נקניקיית שקשוקה (צילום: יחצ)
נקניקיית שקשוקה | צילום: יחצ

בירגארדן שרונה | אלברט מנדלר 3 מתחם שרונה, תל אביב
לפרטים: 03-6544334

בירגארדן הוד השרון | הרקון 2, מתחם שרונים
לפרטים: 050-8200393