אין דבר פחות אטרקטיבי ויותר מדרבן לסשן מני-פדי בהול מציפורניים צהבהבות. למראה החולני והשכיח של ציפורן יש כמה סיבות, דברים שבהחלט אפשר לקחת בחשבון ולפעמים גם למנוע. דרמטולוגית בשם איירין אידריס החליטה, לאחר פניות חוזרות ונשנות מלקוחות, להסביר למה זה קורה ומה עושים בנידון:

אתם באובסס על לקים כהים

״ציפורניים הן רקמה מלאת נקבוביות״, מגלה ד״ר אידריס. ״כשהלק, ובמיוחד הגוונים הכהים, מונח על הציפורן, הפיגמנט עשוי להספג. תחמוצות הברזל שבלקים האלה מתחמצנות ויוצרות חלודה צהובה זמנית. זהו גוון שיחלוף עם הזמן, אבל כדי להימנע מהישנות של המצב, כדאי תמיד להתחיל בשכבת בסיס שקופה לפני שמורחים לק עם פיגמנט רב. אם הכתם הצהוב מטריד אתכם, עשו הפסקות יזומות בין מריחה למריחה״.

אתם לא מביאים כפכפים למקלחת בחדר הכושר

רצפת המקלחת בחדרי רחצה ציבוריים נוטה להיות שורצת פטריות ושאר וילדע חייעס, ולכן לא כדאי להסתובב בה, או בכלל על רצפת המלתחה בחדר הכושר, ברגליים יחפות. בקטריות ופטריות יכולות להפוך ציפורניים לצהובות ואף לירוקות ומתפוררות. ״כדאי ללכת לרופא העור אם אתם חוששים מהדבקות״, אומרת ד״ר אידריס, ״כי יש טיפול תרופתי״.

A post shared by Arieta (@arietucha) on


אתם מעשנים

״הרפואה עוד לא יודעת לשים על זה את האצבע, אבל אנו נתקלים לא מעט בציפורניים צהובות אצל אלה שסובלים ממחלות ריאות כרוניות, בעיות כבד ואצל מעשנים כבדים, שציפורניהם נמצאות בקרבת העשן והטבק כל הזמן״, מספרת ד״ר אידריס. ״לפעמים גם מחסור בויטמינים, כמו B12 או אבץ יובילו לעיוות צבע הציפורניים״.

לעוד מישהו במשפחה שלכם יש ציפורניים צהובות

״ישנה תסמונת נדירה בשם ׳תסמונת הציפורניים הצהובות״, מגלה ד״ר אידריס. ״היא תורשתית ומתחילה בגיל בגרות. התסמינים כוללים ציפורניים צהובות, נפיחות ברגליים וקשיים בנשימה. קריטי לטפל במצב הזה, ואסור להזניח אותו. הציפורניים עשויות להתבהר בעקבות הטיפול, אך במקרים מסויימים הן לא חוזרות לעצמן, מאחר שמדובר במוטציה גנטית״.

A post shared by Lavish Nail Studio (@nailsbynelsy) on