"אמריקנים נוטים להחזיק בדימוי די חד מימדי של נשים מוסלמיות, וזה ניכר באופציות הביוטי הזמינות לנו", אמרה לווג עזמיה מגאנה, מנהלת צוות ב-muslimgirl.com, בלוג הלייפסטייל הפופלרי שכשמו כן הוא - מיועד לנערה ולאישה המוסלמית שאמונתה הדתית לא מונעת ממנה להתעניין באופנה, ביוטי ודומיהם. לאחרונה יצא לפועל שיתוף הפעולה של הבלוג עם מותג הלקים האהוב Orly, במסגרתו נוצרה קולקציה ייחודית שנועדה להציע פתרון לסוגיה שמסתבר כי נשים מוסלמיות מתמודדות איתה: מריחת לק מציבה בעיה דתית מבחינת חוקי השריעה, שכן טקס הרחצה שקודם לתפילה דורש מגע של מים עם כל חלקי הגוף, ללא חוצצים. לקים כפי שאנחנו מכירות אותם הם, מן הסתם, אטומים למים, מה שדרש מנשים שמתפללות חמש פעמים ביום להסיר את הלק לפני כל טקס, או במקרה הרווח יותר - לשמור את משיחת הציפורניים לאירועים מיוחדים ונדירים.

A post shared by Amani (@amani) on


"בהכנות לחתונה שלי באוגוסט האחרון חיפשתי נואשות אחר לק ידידותי למוסלמיות והייתי מאד מתוסכלת מהממצאים", מספרת מגאנה. כך עלה הרעיון לפתח נוסחה מיוחדת שתאפשר למים לחדור את החומר של הלק. עכשיו היא כאן, אחרי אישור מלא של מוסדות הסמכות הדתית, והיא כוללת שישה גוונים שמתהדרים, כמיטב המסורת של התחום, בשמות משעשעים כמו "#MuslimGirlFire" ו-"What the Fatima".

"אנחנו הבנות שאף פעם לא יכלו למצוא את השם שלהן על מחזיקי מפתחות, אז רצינו לוודא שנספק את החוויה הזאת באמצעות הקולקציה", מסבירה אמאני אל-כאתאבה, מייסדת הבלוג, את הבחירה לחגוג את התרבות של קהל היעד שלה דרך עיצוב המוצר. "אקט קטן כמו בחירה של צבע לציפורניים הוא דרך שבה אנחנו יכולות להביע ולהגדיר את עצמנו בחברה (המערבית) שבה כל הזמן מנסים להגיד לנו מי אנחנו ובמה עלינו להאמין". הרמתם גבה? רק נזכיר את קיומו של שוק מוצרי ביוטי ייחודי המיועד לנשים יהודיות שרוצות להתאפר בשבת. אהבתם? את ערכת "Halal Nail Polish" ניתן לרכוש באתר הרשמי במחיר של 50 דולר.

A post shared by HYFN (@hyfn) on

A post shared by Amani (@amani) on

A post shared by Rosy Lipstick (@rosylipstick) on