חברות האופנה והביוטי כל הזמן מתלוננות על כך שבני הדור החדש של ילידי המילניום פשוט לא נאמנים. החברות הוותיקות מגלות שוב ושוב שהקונים המודרניים מוותרים בקלות על סוס מנצח על מנת להתנסות בסוסים נוספים, כבר לא נותנים למותגים להגדיר אותם באופן מתמשך ומחליפים אותם כמו גרביים. את הדוגמה ההפוכה לתזזיתיות הקמעונאית הזאת ניתן למצוא אצל המלכה אליזבת, שנאמנות ויציבות הן מתכונותיה הבולטות, וכראיה לא החליפה את הלק שלה משנת 1989.

אליזבת בת ה-91 ידועה בכך שהיא דבקה בחברות ומעצבים קבועים. כך קורה עם החליפות הצבעוניות שלה, עם הכובעים והתיקים, וגם עם הלק, שתמיד משוח בקפידה ונושא את אותו גוון עדין וורדרד. חברת ׳אסי׳ הפופולרית חשפה עכשיו שמשנת 1989 התברכה בהזדמנות לספק להוד מעלתה את הלק דרך הספרית שלה, כששם הגוון הנבחר הוא ׳נעלי בלט׳. מדובר בגוון פופולרי מאוד ומחירו שווה לכל נפש: 10 דולר.

A post shared by essie (@essiepolish) on


הגוון דומה להפליא לגוון שנבחר לטרנדי ביותר העונה: הניוד של אסי, ששמו הסקסי הוא ״טופלס ויחפה״, אבל הוא בהיר יותר ונוטה לורוד. האמת היא שלא רואים הרבה את ידיה החשופות של הר מג׳סטי, לרוב הן עטויות כפפות לבנות, אבל בעלת החברה, אסי ווינגרטן, שמחה לגלות שהלקים שלה פופולריים בארמון ולקחו חלק בכל מאורע מלכותי היסטורי שקרה בשלושים השנים האחרונות בבריטניה. לראיה: קייט מידלטון השתמשה בלקים של אסי ביום חתונתה, ואפילו בשני גוונים שונים. המניקוריסטית האישית שלה מרינה סנדובל, שילבה אז גוון של ורוד חיוור עם גוון בז׳.

״הספרית של המלכה שלחה לאסי מכתב וביקשה שנשלח לה את ׳נעלי בלט׳, לדבריה ׳הגוון היחיד שהמלכה מסכימה לשים״, מספרת ויינגרטן. ״הגוון ורדרד באופן מושלם ועדין, כך שברור למה המלכה אוהבת אותו, בהתחשב בגוונים הרוויים של הבגדים שלה״. עוד אישה חשובה מאוד, גם אם פיקטיבית, ידועה בכך שהיא חובבת את הגוון: מירנדה פריסטלי, כוכבת ׳השטן לובשת פראדה׳, הדמות הבנויה סביב דמותה של אנה וינטור ומגולמת על ידי מריל סטריפ, שמזכירה את "נעלי בלט" בסרט האיקוני.

A post shared by {Jøÿcę} Streep Lange 1.04.14 ✨ (@justinestreep) on

A post shared by @irene_cherry_b on

A post shared by Britni Kurtz (@bratni05) on

A post shared by ROYAL WORLD THAILAND ���� (@royalworldthailand) on