עד לפני כמה זמן, זה היה מאד פשוט: ההמלצה היא לחפוף את השיער פעמיים-שלוש בשבוע, באמצעות שמפו ומרכך. ואז, בהדרגה, הרוטינה הישנה והטובה הזאת החלה להתערער, והרשת החלה להתמלא בהמלצות מהפכניות שהבטיחו להציל את השיער שלנו מכל מה שעוללנו לו עד כה: לוותר על מרכך, לוותר בכלל על חפיפה, להחליף את השמפו בחומץ תפוחים, להחליף את המרכך בשמן קוקוס ועוד. לכל אחת מהמגמות האלה אפשר למצוא חסידים מושבעים שרק רוצים "להמיר" גם את כל מי שהם מכירים לשיטת החפיפה האקסקלוסיבית והגאונית שלהם.

איכשהו, נדמה שהטרנד הנוכחי שמפעפע בתחום לאחרונה הוא לא סתם עוד תרופת סבתא אינטרנטית, אלא מה שכבר מוגדר "הגביע הקדוש" של סוגיית החפיפה: קוראים לזה קו-ווש, קיצור ל-"Conditioner Only", ויש המכנים זאת גם על דרך השלילה - נו-פו, כלומר ללא שמפו. הרעיון הוא כזה: שכחו מכל מה שאמרו לכם על מרכך, שהוא לא בריא לשיער ורק הופך אותו לשמנוני יותר - מדובר בגיבור העל הסמוי שיגאל את שיערכם מכל הנזקים שנגרמו לו.

#curlygirls #cowashing #noshampoo #curlyhair

A post shared by Crunchy Mom of Many (@crunchymomofmany) on


הטרנד הזה, שעל פי הבאזז ברשת נראה כאילו באמת עשוי לשנות את חוקי המשחק, אומץ בהתחלה בעיקר על ידי נשים אפרו-אמריקניות בעלות שיער עבה ומקורזל שראו כי טוב והפיצו את הבשורה. היתרון המשמעותי שעומד בבסיס הקו-ווש, מסבירים המומחים, הוא שמדובר בשיטה עדינה יותר שנמנעת מחומרי הניקוי האגרסיביים שבשמפו, ומנקה את השיער מבלי לפגוע בייצור השמנים הטבעיים שלו. התוצאה, על פי הדיווחים הנלהבים, היא שיער מבריק, משיי ובריא כפי שלא ראיתם אותו מעולם.

הוראות השימוש הן למרוח כמות נדיבה של מרכך על שיער רטוב ולעסות מהשורשים אל הקצוות, כאשר הטריק לטכניקה המושלמת הוא הוספה הדרגתית של מים על מנת ליצור שכבה אחידה ועוטפת עם מעט קצף,  אותה יש להשאיר על השיער במשך כשלוש דקות.המותגים השונים של מוצרי השיער המקצועיים כבר זיהו את גודל התופעה ומציעים תכשירי קו-ווש ייעודיים, אולם סביר להניח שגם המרכך הקבוע שלכם יעשה את העבודה. ייש קאץ' אחד: לשיער ולקרקפת יידרש כשבוע להסתגל לרעיון החדש הזה, במהלכו אתם עשויים להתגעגע לתחושה של שיער נקי ואוורירי. ההתמדה, כך מובטח, לגמרי תשתלם ואמורה לגרום לכולנו לזנוח את השמפו לצמיתות.

A post shared by Barbara Valentina Grimaldi (@tapeovercrystal) on

A post shared by Ambra (@ab_ambra) on

A post shared by Bounce Curl ��Wavy|Curly|Kinky (@bouncecurl) on