זה כבר הפך מזמן לחלק אינטגרלי מחוויית הצפייה ב"משחקי הכס": דקות אחרי שידור הפרק השבועי, אפשר כבר לסמוך על האינטרנט שיתחיל לספק עשרות תגובות, מסקנות ותיאוריות הנובעות מצפייה צמודה ומדוקדקת, פריים אחר פריים. עם חלק מהנקודות שעולות קשה להתווכח, בחלק קשה שלא לגחך על רמת הקטנוניות והמופרכות, אבל דבר אחד כבר הפוך ברור עוד מתחילת העונה: לעיצוב השיער של הדמויות יש משמעות.

בתחילה הייתה זו סאנסה, אחרי שראיון עם סופי טרנר אישר את כוונת המשורר שהמעריצים כבר הבינו: השיער של ליידי סטארק הצעירה, חשפה השחקנית, משתנה בהתאם לדמות שמשפיעה עליה באותה תקופה. כך ניתן לזהות די בקלות את השראת הפריזורה של מרג'ורי בשלב מסוים, ואת זו של סרסיי בשלב אחר, עד לסגנון הנוכחי, המשוחרר והעוצמתי מתמיד, שסאנסה מאמצת בהתאם לכוח והעצמאות שניכרים בה בעונה הנוכחית.

A post shared by Game of Thrones ♡ (@queendaenerys) on


עכשיו, רגע לפני שהעונה מסתיימת ומותירה אותנו לחמם אטריות קרות במשך שנה לפחות, מיושמת תיאוריית השיער גם על דאינריז-דאני-חאליסי, איך שלא תבחרו לקרוא לגברת טארגאריין כסופת המחלפות. זאת לאחר שמשתמש רדיט הבחין בתסרוקת המלווה אותה בפרקים האחרונים, או ליתר דיוק - בדמיון שלה לתסרוקת אחרת, משמעותית במיוחד.

הצמה הקלועה והארוכה של דאני, מאבחנת התיאוריה, נראית כמו גרסה מלוטשת לזו של בעלה המנוח, חאל דרוגו. אבל ההתכתבות העמומה הזאת עם דמות שלא נראתה מאז העונה הראשונה לא מסתכמת רק בדמיון שעשוי לרמוז על געגועיה של דאינריז לאהובה המת (בזמן שהיא ככל הנראה מתאהבת באחיינה ג'ון סנואו), אלא מהדהדת את המסורת הדות'ראקית שמאחורי הצמה של דרוגו: דות'ראקי שהפסיד בקרב נדרש לגזוז את צמתו לאות בושה, ועל כן מי שאוחז בצמה הכי ארוכה ומפוארת נחשב לחזק מכולם. בתור חאליסי, מלכת הדות'ראקים, הגיוני שדאינריז תאמץ את המנהג - ובספרי "שיר של אש וקרח" אף כתוב ומודגש שהיא אכן עושה זאת.

A post shared by Emilia Clarke ♡ (@daenerystargaryen) on

אלא שכאן מגיע טוויסט מטריד: האם הפרק השישי לא סימן, לראשונה, הפסד צורב לדאני, שאיבדה אחד מדרקוניה למלך הלילה? האם זה אומר שהיא תיאלץ להיפרד מרעמת הכסף שטיפחה במשך שש עונות? אם כן, לא נותר אלא לקוות למייקאובר כיפי. אם היינו מיסאנדיי, היינו מייעצות לה כבר ללכת עד הסוף, ליישר קו עם הטרנד הרותח מכולם ולעשות גלאח פלטינה. אם קייטי פרי יכולה, דאינריז פרי סער בטוח תעשה את זה יותר נכון מכולן.

A post shared by Game of Thrones ♡ (@queendaenerys) on

A post shared by Game of Thrones (@gameofthroness._) on

A post shared by @emilia_clarke on