נשים רבות יודעות לספר סיפורי זוועה טראומטיים מהילדות, כשהשיער שלהן היה כל כך מלא קשרים עד שאמא נאלצה לגזוז אותו בלי רחמים, על אחת כמה וכמה אם נדבק במכת הכינים הכיתתית. כיום, תודה לאלוהי הביוטי, כבר קיימים שלל תכשירים ומוצרים שיודעים להרגיע גם את השיער העבה והמקורזל ביותר, ומייתרים את החוויה הכואבת. חוץ מזה, אם תעיפו מבט לעבר הוליווד תגלו ששיער קצוץ הוא הטרנד הלוהט והמשמעותי של העונה. אז דברים בהחלט השתנו לטובה, אבל מסתבר שיש מי שגם השמפו הכי חדשני והמחליק הכי משוכלל לא יכולים לפתור את צרות השיער שלה.

על הנייר, סיפורה של שיילה קלברט הקטנה ודאי יעורר חמלה רבה לא רק בקרב מי שיודעת שיער בעייתי מהו, אבל בפועל מדובר למעשה בסיפור שמעורר הרבה יותר השראה מרחמים ומי שתבוא לחזק כנראה תצא מחוזקת: בת השבע המתוקה מאוסטרליה סובלת מתופעה נדירה שמכונה בפשטות "תסמונת השיער הבלתי ניתן לסירוק". התסמונת, שפוגעת בזקיקי השיערה, מופיעה אצל ילדים ומתאפיינת בשיער בלונדיני-כסוף סבוך, יבש וקשה שמזדקר מהקרקפת לכיוונים שונים ולא מאפשר כל סירוק, סידור או אילוף. שיילה היא דוגמה מובהקת של התסמונת, ונושאת אותה בכזאת גאווה נונשלנטית עד שלרגעים נדמה כאילו מדובר בכלל בסטייל ייחודי, פרוע ומתפוצץ מקוליות.

People often say she has hair like Doc Brown from back to the future, lucky it's one of our fave movies #uncombablehairsyndrome

A post shared by Shilah Madison Calvert-Yin (@shilahmadison) on


"השיער שלי לא רגיל ומשעמם כמו של כולם", אמרה שיילה למגזין הדיילי מייל. "כולם מכירים אותי וזוכרים אותי, במיוחד בבית הספר. בכל השכבות יודעים מי אני והחברים שלי אומרים שהלוואי שהיה להם שיער כמו שלי". כל זה טוב ויפה, אבל מי שבכל זאת צריכה לנסות להשתלט מעט בדרכים יצירתיות על הפריזורה המפוארת של שיילה היא כמובן אמה, סלסט. "שיילה מושכת הרבה תשומת לב בכל מקום שהיא נמצאת בו, וזה היה ככה מאז שהשיער שלה התחיל לגדול בגיל 3 חודשים בערך", סיפרה והוסיפה שכאשר היא מסבירה לאנשים על התסמונת של בתה, רבים חושבים שהיא צוחקת עליהם.

ובכן, תסמונת השיער הבלתי ניתן לסירוק היא עניין אמיתי ומוחשי מאד, כפי שניתן לראות בחשבון האינסטגרם המקסים שמתעד את שיילה. מחקרים רבים שנעשו בנושא טרם מצאו תרופה לתופעה, אבל ילדים שסובלים ממנה (או נהנים ממנה, כמו במקרה הנוכחי) גדלים ברוב המקרים להיות מבוגרים בעלי שיער קצת יותר קל להתמודדות.

This is what we call bed hair!!! #uncombablehairsyndrome Silk pillows don't even help ��

A post shared by Shilah Madison Calvert-Yin (@shilahmadison) on

A post shared by Shilah Madison Calvert-Yin (@shilahmadison) on

A post shared by Shilah Madison Calvert-Yin (@shilahmadison) on

When Shilah was a baby her hair was so soft and fluffy. Funny thing is it still is. It is not coarse at all but extremely fluffy and breaks away from the root quite easily. #uncombablehairsyndrome

A post shared by Shilah Madison Calvert-Yin (@shilahmadison) onעוד בביוטי:

למה ואיך כולן נראות פתאום כמו קיילי ג'נר?

אש על הפנים: נר של חברה פופולרית התפוצץ וגרם לכוויות חמורות

שיימינג לאם שהחליקה את שיערה של בתה בת השנתיים