הם נחתו על המדפים לפני כמה שנים בתור בשורה מהפכנית ומרגשת, ומאז הפכו למצרך בסיסי שתמצאו בכל תיק איפור: המגבונים סופחי הלחות. יש המון דברים טובים להגיד על הפטנט - הם נוחים, עושים את העבודה היטב, לא פוגעים באיפור ולרוב מגיעים במחירים נוחים ונגישים למדי. הבעיה היא שכל היתרונות האלה נוטים להוביל, באופן טבעי, לשימוש מופרז, וכידוע - יותר מדי מדבר טוב זה בדרך כלל לא טוב.

הקאץ' במקרה הזה הוא שכפי שכל בעלת עור שמן ודאי יודעת - גם אם עדיין מתקשה להאמין וליישם - השומן הטבעי שהעור שלנו מייצר הוא למעשה עניין נחוץ למדי לבריאותו. ספיחת שומן מתמדת מייבשת את העור, פוגעת בתהליך הייצור הטבעי, ועלולה לגרום דווקא לתגובה של הפקת שומן עודף - מה שלרוב נגמר בפצעונים, נקבוביות סתומות ושאר מרעין בישין.

A post shared by ���� (@lippieluv_) on


אז איך ממשיכים לטפח את התחביב הסופח ועדיין שומרים על רמת לחות נכונה ומאוזנת? ובכן, בשביל זה יש לנו את האינטרנט, ובפרט את מגמת ה-DIY, שכעת מספקת פתרון קל, זול וויראלי לסוגיה: פשוט הכינו בעצמכם פיסות נייר סופגות, מחומרים טבעיים וזמינים שגם יזינו את העור כהלכה. כל מה שתצטרכו היא חבילת טישו (או אפילו ניירות לכיסוי האסלה, כפי שממליצה אחת הבלוגריות), תמצית שמן לבנדר, אבקת מרנטת הקנה (Arrowroot, אופציונלי) ומיכל קטן.

כעת יש לחתוך את הטישו בהתאם להיקף המיכל, ולהניח את החבילה בתוכו. טפטפו כ- 5 טיפות שמן על כל 50 יחידות טישו. ניתן להפוך את החבילה כדי לוודא שהשמן מגיע לכל חלקיה, ולהוסיף ממנו מעט במידת הצורך, אבל לא להגזים. כעת ניתן להוסיף חצי כפית של אבקת מרנטת הקנה לאפקט פודרתי, אבל לא חובה. סגרו את המיכל, שקשקו אותו מעט, והופ - מוכן. אפשר לגוון את תרכובת תמציות השמנים בהתאם להעדפות אישיות, אבל חשוב לוודא שהם אכן מתאימים למטרה ולבדוק את תגובת העור אליהם לפני שמשתמשים באופן קבוע.

A post shared by Jennifer Doria (@jennifer__doria) on

A post shared by Beautyproducts & Lifestyle (@karlijnblogt) on