עונת החגים לגמרי בפתח, תקופה בסימן משפחתי, אך לעתים גם מלווה בסימנים של לחץ. תוסיפו למשוואה את חילופי העונות ואת המזון השמנוני שנוהגים לצרוך בצורה מרוכזת בתקופה הזו של השנה וקיבלתן עור פנים רגיש שנותן את אותותיו באמצעות הופעת פצעונים - אורחים שאף אחת מאיתנו לא נלהבת להזמין לארוחת החג.

הכירו את הרכיב שעומד לחולל מהפכה בעור הפנים שלכן ואת הבסטי של כל מי שיש לה עור מעורב עד שמן: החומצה הסליצילית, הידועה גם בתור חומצת BHA. במקום לייבש את העור ולפעול בצורה שטחית, מוצרים המבוססים על חומצה סליצילית חודרים לתוך הנקבוביות ומנקים אותן, תוך שהם מסייעים לאזן את כמויות השמן שהן מפרישות.

When you are sick as a dog and your acne is on fleek ����

A post shared by BELLA (@bellathorne) on


החומצה הסליצילית נחשבת לאחד האמצעים היעילים ביותר לטיפול בעור בעייתי, החל מפצעונים שצצים פה ושם בתקופות טריגריות (היי חגים!) ועד לסיסטיק אקנה. מדובר ברכיב שהפך להיות טרנדי מאוד בשנים האחרונות ככל שהמודעות לפילינג כימיקלי גדלה, אך עוד לפני שנצלול לתוך המלצות המערכת נספק דיסקליימר קטן: במוצרי פילינג המבוססים על חומצה סליצילית חשוב לעשות שימוש אחראי ביותר, לפעול בהתאם להוראות שעל גבי האריזה ולהשתמש באופן קבוע במקדם הגנה, אפילו בחורף.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling solution

חומצה סליצילית המגיעה בריכוז 2% נחשבת לאפקטיבית מאוד בשימוש ביתי ולכן לא מפתיע שהמותג The Ordinary הרימו את הכפפה והשיקו לפני כמה חודשים מסיכה נשטפת המשלבת חומצות AHA וחומצת BHA בריכוז 2% יחדיו. מדובר בשילוב אפקטיבי במיוחד, משום שחומצות AHA מבצעות פילינג כימיקלי שטחי יותר ומסייעות בחידוש תאי העור, בעוד שה-BHA חודר לתוך הנקבוביות. תוך עשר דקות בלבד מתקבלת תוצאה שמקבילה לטיפול פנים מקצועי ובהתאם לכך מיועדת לבעלות ניסיון בלבד.

the ordinary (צילום: יחסי ציבור)
the ordinary | צילום: יחסי ציבור

Cosrx BHA blackhead power liquid

מאוד נפוץ להיתקל במוצרים המבוססים על חומצה סליצילית בלבד, כמו למשל ה-Power liquid של Cosrx. מדובר במותג קוריאני המציע מגוון רחב של מוצרים בעלי פורמולה מעולה במחירים בסיסיים והוא מומלץ בחום לכל מי שסובלת מאקנה, בכל הגילאים. במוצר הזה אפשר להשתמש בתור מי פנים (או בנוסף למי פנים רגילים): להספיג כמות קטנה מהם על צמר גפן ולטפוח באזור הבעייתי או לפזר בעדינות על כל שטח הפנים.

cosrx (צילום: יחסי ציבור)
cosrx | צילום: יחסי ציבור

Earth Science active age defense

מדובר במוצר שחובבות ביוטי מבינות עניין נשבעות בו, משום שהוא מעניק תוצאות דומות למוצרים יקרים ונחשבים בהרבה. גם הפעם מדובר בתמהיל של חומצות AHA ו-BHA יחדיו, רק שהפעם מדובר במוצר שאפשר להשתמש בו כסרום, כלומר כשלב לפני אחרון בלילה - לפני הנחת הלחות. שימו לב שמוצרי Earth Science מתאפיינים לרוב בריחות חריפים למדי, כך שהם לא מומלצים למי שרגישה לריחות - אך התוצאות בשימוש קבוע תמיד בולטות לעין לטובה.

earth science (צילום: יחסי ציבור)
earth science | צילום: יחסי ציבור

 Sunday Riley UFO

סאנדיי ריילי הוא אחד השמות הנחשבים והנחשקים ביותר בתחום הטיפוח כיום בעולם וה-UFO הוא המענה של המותג לעור מעורב עד שמן עם נטייה לפצעונים. מדובר בשמן לילה המשמש כשלב האחרון בשגרת הטיפוח ומורכב מרשימת רכיבים מפוארת ועשירה מאוד, המומלצת לכל מי שמצויה פרוטה בכיסה וסובלת מעור בעייתי.

sunday riley  (צילום: יחסי ציבור)
sunday riley | צילום: יחסי ציבור

Indie Lee blemish lotion

מוצרים נקודתיים לטיפול בפצעונים לא נפוץ למצוא בקרב חברות טיפוח טבעיות, משום שמוצרים סטנדרטיים מהז'אנר מבוססים על רכיבים שמייבשים את העור. לא כך הדבר אצל חברת הטיפוח הירוקה אינדי לי: תרחיף הפצעונים שלהם מבוסס על רכיבים טבעיים בלבד כמו חומצה סליצילית, חימר, מגנזיום ואבץ - המסייעים לטפל בשורש הבעיה במקום לייבש את העור.

indie lee  (צילום: יחסי ציבור)
indie lee | צילום: יחסי ציבור

PAULA'S CHOICE SKIN PERFECTING 2% BHA LIQUID EXFOLIANT

המוצרים של Paula's Choice אינם מוכרים כל כך בארץ וחבל, משום שהם נחשבים מאוד בארה"ב. הרבה מהמגמות שניתן לזהות כיום בעולם הטיפוח, כיכבו במוצרים של המותג כבר במשך שנים, כמו למשל ה-Skin perefecting שמבוסס על חומצה סליצילית ונחשב לאחד המוצרים הכי אייקונים מהליין. הפעם מדובר במוצר שצריך להספיג על צמר גפן ולפזר בצורה אחידה על פני העור לאחר שלב ניקוי הפנים והשימוש במי הפנים.

paulas choice (צילום: יחסי ציבור)
paulas choice | צילום: יחסי ציבור

חומצה סליצילית יכולה להגיע במגוון מוצרים, פורמולות ותגי מחיר - ההמלצה היא תמיד להתחיל בקטן, לשלב בהדרגה את הרכיב בשגרת הטיפוח וליהנות מעור חלק בשולחן החג ובכל מצב.