כולנו כבר יודעים שסוכר הוא בהחלט לא הדבר הכי בריא שאפשר להכניס לגוף שלנו, אבל העובדה הזאת עדיין לא מקלה עלינו לעמוד בפני הפיתויים של המתוק המנחם הזה. אולי פיסת המידע המבעיתה הבאה תעזור להלחם בדחף האדיר: מסתבר שחוץ מתחושת עילוי מענגת, יש לסוכר עוד תופעת לוואי, משמחת הרבה פחות: הוא עושה לנו שפם.

הסוכר משפיע רע מאוד על הגוף כולו, וספציפית על העור, כך מסבירה רופאת העור קים ניקולס מקונטיקט, ארה״ב. ״לא מפתיע שהסוכר לא אופטימלי לאיברי הגוף השונים, אבל אנשים מופתעים לגלות עד כמה הוא מזיק לעור וממש יכול להרוס אותו״. הסוכר, היא מפרטת, מפרק את הקולגן שבעור, מה שמהר מאוד מתבטא בקמטוטים וקווים. גם הדרמטולוגית דיאן מראז רובינסון מסכימה כי לסוכר השפעות חריפות. ״הסוכר מייצר דלקות ומשפיע לרעה על הקולגן בכך שהוא נקשר לחלבוני הגוף והורס את האלסטיות של העור. התהליך הזה מייצר עור קשה, שנוטה להיראות נפול״.

A post shared by Sydtosis (@sydtosis) on


יש אור בקצה מנהרת הפיתויים הזאת: מי שיפסיק לצרוך סוכר במשך חודש אחד, מבטיחה רובינסון, ידווח על שיפור קיצוני בעור, כולל היעלמות של אקנה וקמטים קטנים. ״רק חודש אחד של אכילה בריאה ייצור שינוי״, אומרת הדרמטולוגית הניו יורקית ספנה ווסטלי. ״אם מתמקדים בדיאטה בה צורכים מזונות רבים בעלי ערך גליקמי נמוך, סיבים רבים, דגנים מלאים, שעועית, אגוזים, אנטי-מחמצנים והרבה אומגה 3, אפשר להעלים את הסוכר מהתפריט לגמרי מבלי להרגיש בחוסר".

ד״ר דייויד הארטמן מאוהיו הוא זה שמטיל את הפצצה המשכנעת מכל: ״צריכה גבוהה של סוכר פשוט, בעיקר מעובד או לבן, תיצור עליה באינסולין ושחרורו. שחרור מהיר ומוגבר של אינסולין מעלה את נטיית הגוף לייצר הורמונים דרך השחלות, מה שמתבטא בצמיחת שיער עבה וכהה יותר על הפנים, הצוואר, החזה ועוד מקומות פרטיים יותר״. ובכןו, אם הטיעון הזה לא עושה את העבודה מבחינתכן, סביר ששום דבר כבר לא יעבוד.

A post shared by Melinda Keener | Fringe Salon (@heymelindak) on

A post shared by Chara Skoulariki (@joye_sk) on

A post shared by Fluffë / Nathan (@fluffegram) on

עוד בביוטי:

עידן חדש? אסוס מתחילים למכור איפור לגברים

כיף חיים: מוצר חדש מאפשר לקלף את האיפור מהפנים

למתוקה הזאת יש תסמונת שיער נדירה ומטורפת