כל מי שבוחרת בדרך הגילוח מפתחת בעונה החמה יחסים קרובים במיוחד עם הלהבים שלה, אבל מסתבר שבדיוק כמו עם הקרובים לנו ביותר, תמיד יש עוד משהו חדש לגלות וללמוד. נטלי אלני, מומחית בריטית לענייני עור לסלבריטאים שמטפלת גם בעורה של גל גדות, מגלה לנו שיש דרכים לגרום לגילוח להחזיק מעמד זמן רב יותר, ולהיות חלק ואיכותי יותר.

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot) on

אלה הם הטיפים של אלני, בעזרתם הגילוח הבא יהיה ברמה אחת מעל כולם:

1. פילינג מלח ביום שלפני הגילוח יסיר מהעור את התאים המתים ואת הרקמה הדקיקה שמתחתיה לכודות שיערות קטנטנות. כדאי להתחיל בתחתית הקרסול ולעבוד ולקרצף מעלה בתנועות מעגליות. אם העור עדין במיוחד, אפשר להשתמש בכפפות פילינג עדינות המונעות דלקות וגירויים.

2. לפני הגילוח חשוב לעשות אמבטיה או מקלחת חמה עם סבון, שתסיר את שיירי הזיעה והשומן המיותר מהעור, והגילוח יהיה מוצלח בשישים אחוזים. אם עושים אמבטיה, טבילה של שלוש דקות היא האופטימלית. אחרי רבע שעה המים גורמים לעור להתקמט ולהתנפח מה שיוצר גילוח הרבה פחות קרוב ומוצלח.

A post shared by Nikisha Brunson (@nikishabrunson) on


3. כדאי להתמרח בכמות נדיבה של ג׳ל לגילוח. הוא עוזר לסכין להחליק כמה שיותר בקלות וקרוב לעור, מלחלח את השיערה והעור ויבטיח גילוח שיחזיק מעמד. סבון רגיל, אומרת אלני, לא מספיק כדי להכין את העור לגילוח. הוא הורס את הסכין, נערם עליו בשעת הגילוח וסותם את הלהבים, ומרבית הסבונים גם מייבשים את העור, מה שיוצר גירוי מיותר.

4. שווה להשקיע בסכין גילוח משובח ולא ללכת על הסכינים הזולים והכמעט חד פעמיים. כדאי גם לא להתקמצן ולהתעצל, לשטוף היטב את הסכין בתום השימוש, לייבש ולהחליף לעתים קרובות. כך תבטיחו גילוח קרוב וחלק יותר. זמן הגילוח המקסימלי לסכין אחד, אגב, הוא עשרה גילוחים.

5. למרות הרצון לגלח צמוד ככל הניתן לעור, כדאי לעשות את זה במגע קל, בלי לחיצות מיותרות. הכיוון לגילוח לא חד משמעי וצריך לגלח איך שיותר נח ונעים. את האיזורים הכי רגישים, כמו בית השחי וקו המפשעה, כדאי לסבן פעמיים.

A post shared by Joan Smalls (@joansmalls) on

6. את האיזורים היותר קשים לגילוח כדאי להשאיר לסוף, כשהעור כבר מרוכך יותר והאיזורים הגדולים כבר מאחוריהם. בחלק מהסכינים היום יש זוויות מיוחדות לכל החלקים האלה ברגליים, שמאפשרים מרחב תנועתי גדול יותר וגישה נוחה.

7. גם אחרי הגילוח כדאי לשטוף היטב את העור, ואז לייבש אותו בטפיחות מגבת קלות. לא לשפשף אותו חזק ולא לייבש לחלוטין. המים יהוו מחיצה בין העור לבין הלחות שתמשחו על פניו וידאגו שלא יצמחו להן שערות תת עוריות ושהעור יהיה רווי יותר. הלחות שתמרחו היא זו שתייצר את הברק האהוב של אחרי הגילוח.

8. אפשרות אחרת, במקום קרם לחות, אחרי הגילוח, הוא שמן גוף. אפשר להשתמש בשמן תינוקות או בכל שמן אתרי, אבל לא כדאי להשתמש בשמנים סינתטיים מבושמים. שמן קוקוס או אגוזי מקדמיה הם מוצרים טובים אותם רוכשים בחנויות הטבע, והם יזינו את העור עד לגילוח הבא.

 

A post shared by Cheryl �� (@eat_fit_unplugged) on

A post shared by CAROLINE DEISLER | VEGAN ������ (@carolinedeisler) on