אפילו שכולנו יודעים כבר שהשמש היא לא בדיוק חברתו הטובה של העור שלנו, ומשתדלים להיות חכמים ולהתמרח בקרם הגנה ככל האפשר, עדיין יש הנאה לא מבוטלת מהזוהר הזהוב של השיזוף שהעניקה לנו השמש בחופשה האחרונה, קצת כמו קעקוע זמני מהטיילת באילת: הוכחה לכך שמשהו התרחש, והפרידה ממנו מצערת ומשדרת ׳עסקים כרגיל׳.  ובכן, בניגוד לדוגמה הקצת פחות אופנתית הזו, את חיי השיזוף אפשר להאריך בכמה צעדים שיעזרו לך לאחוז בקרני השמש ובזכרונות המתוקים מהחופשה האחרונה עוד קצת.

1. לחות

השמועה גורסת כי עור מלוחלח שלעולם לא מתייבש לא יאבד את הגוון הזוהר, פשוט כי לא תתקלף ממנו השכבה השזופה. במקרה שלפנינו אין דבר כזה יותר מדי לחות, בוקר, צהרים וערב.

A post shared by frank body (@frank_bod) on

2. אמבטיות קרות

מי שרוצה לשמור על השיזוף, כדאי לה שתמנע מאמבטיות חמות שמייבשות את העור. כדאי ללכת על מקלחות צוננות ולהשתמש, במקום בסבון, בקרם או בשמן, אופציות פחות מייבשות לניקוי העור.

A post shared by Lush Cosmetics North America (@lushcosmetics) on

3. פילינג עדין

אם העור שלך פשוט חייב טיפול פילינג, השתדלי לעשות את זה מאוד בעדינות, כי השפשוף מסיר את השכבה השזופה והעליונה של העור. אפשר לעשות את זה בעזרת ספוג או מברשת רכה יחסית. גם תכשירים להסרת שיער, אגב, יסירו חלק מהשיזוף, וכדאי לקחת את זה בחשבון ובכל מקרה בפעם הבאה לעשות פילינג ולהסיר שיער לפני השיזוף.

A post shared by frank body (@frank_bod) on

4. מים

שתיה מרובה היא המפתח לעור בריא, וגם, מסתבר, לשיזוף ארוך טווח. העור הרווי נוטה להיות זוהר יותר, יבש ומתקלף פחות. אם משלבים את השתיה המרובה עם תזונה בריאה, מלאה במזונות עשירים בבטא-קרוטן (ובמילים אחרות - מזונות כתומים), זה יעבוד טוב כפליים.

A post shared by frank body (@frank_bod) on


5. מה שלא עושה הטבע

אפשר בכל רגע נתון להוסיף צבע ולהשתזף ברגע, גם ללא קרני שמש מסרטנות, בעזרת מכוני התזה או שלל קרמים ותכשירים לשימוש ביתי. השימוש בתכשירים כאלה מיד אחרי השיזוף האמיתי יבטיחו שהוא יראה אמין יותר. עוד דרך נחמדה להדגיש את השיזוף היא בעזרת מניקור פדיקור בצבעים בהירים, הרבה היילייטרים וכמובן - ללבוש כמה שיותר לבן.

A post shared by Glossier (@glossier) on

A post shared by Bella Hadid (@bellahadid) on