פעמים רבות הטריקים הכי ותיקים בספר הם הטובים ביותר, ומאז האינטרנט, סודות המשפחה שעוברים מדור לדור הפכו להרבה פחות סודיים, והמשפחה גדלה והתרחבה. אחד מהסודות העתיקים האלה מוצא לו עכשיו קהל חם של נסיינים ונסייניות אמיצים. מדובר בהסרת שיער בעזרת סוכר, שיטה ותיקה שרבים מגלים מחדש ומתרגשים מהאפקטיביות שלה.

באנגלית זה מכונה ׳בודי שוגרינג׳, ׳סיכור גוף׳ אם תרצו, ומספרים שהשטיק מגיע ממצריים העתיקה, ושזוהי דרך טבעית, בריאה ומוצלחת להפטר משיער עודף, שלא מצריכה עזרים מיוחדים כמו סכיני גילוח, שעווה למיקרוגל, מכשירים חשמליים או קרם אפילציה. משתמשים רק בדברים שיש לכל אחד במטבח הביתי.

A post shared by Holistic Beauty Bar (@supernatural_skin) on


השיטה, למי שלא מכיר, דומה למריטה בשעווה: השיערה נתלשת מהשורש. כל מה שצריך זה סוכר לבן, שתי כוסות ממנו, רבע כוס מיץ לימון ומעט מים מסוננים. יותר זול מכל שעווה בשוק. מרתיחים את המים ושופכים למחבת עמוקה את הסוכר והלימון. מבשלים על חום בינוני ומשגיחים כל הזמן. המטרה היא להרתיח את התמיסה לאט לאט עד שתהפוך לצמיגית. כשהסוכר מגיע לסמיכות נאה, מכבים את האש ונותנים לה להתקרר במשך 15 דקות. רק אז מושחים אותה על העור, באיזורים המתאימים, בשכבה עבה. חלק מהמשתמשים ממליצים ליצור בידיים כדור מהתמיסה ואותו למרוח על האיזור. על הסוכר מניחים פיסת בד חיתול. מחכים דקה ואז תולשים, בדיוק כמו בשעווה.

הנסיינים מתגאים בהסרת שיער מוצלחת, אבל אומרים שצריך לפתח נסיון על מנת להבין מהי הסמיכות הנכונה והאפקטיבית ביותר. ניתן כיום למצוא את השיטה גם במכוני יופי רבים בארה״ב, שם ישנה אופנה אורגנית דומיננטית, והשיטה נחשבת לפופולרית ומתחילה להחליף את השעווה. באתר ׳באסל׳ סיכמה זאת יפה הכתבת האמיצה כריסטין קולינס ג׳קסון, שאמרה: ״תייקתי את זה תחת ׳מתכוני יופי שאני עשויה להזדקק להם בשעת האפוקליפסה, אם אפגוש פתאום גבר שארצה לשכב איתו'".

A post shared by Шугаринг Зеленогорск (@sugaring_zelenogorsk) on

בכתבה שהוקדשה לטרנד ב׳קוסמופוליטן׳ נכתב שהשיטה מתאימה לכל האיזורים פרט לגבות, ושהיופי, לעומת שעווה, הוא בנקיון. כל שארית שנותרת על העור ניתנת לניקוי קליל בעזרת מים חמים, הממיסים את השיער מיד. המומחים טוענים שכמה שנסכר יותר את השיער, ככה הוא יצמח פחות, וכשיופיע יהיה עדין יותר ורך. ״הלקוחות נשבעות שלמרות שמדובר באותו תהליך, הסרת השיער בסוכר פחות כואבת״, מספרת בעלת סלון יופי אורגני מניו יורק בשם דריה אפנסבה. ״מטיפול בסוכר לא יוצאים בתחושה דביקה. השעווה מכילה חומרים כימיים. ההסרה בסוכר, זה כל כך טבעי ומתוק, חלק מהלקוחות שלי אפילו אוכלות מזה!״.

A post shared by СТУДИЯ КРАСОТЫ Алматы (@women_bar_almaty) on

A post shared by Sugar and Spice Skincare (@sugarandspiceskincare) on