דברים שמבאס להתעורר איתם בסדר באסה עולה: הסטוץ מאתמול שלא ברור מה חשבת לעצמך כשהלכת איתו/ה הביתה, ראש כרות של סוס כמו ב"סנדק", פצעון ענקי באמצע הפרצוף. אוקי, אולי אנחנו מגזימות - אבל להגזים זה בדיוק מה שאנחנו עושות בסיטואציה הכל כך מוכרת הזאת: אנחנו מזדעזעות, פוצחות בחקירה פלילית למציאת האשמים (אני מקבלת מחזור? אכלתי גרעינים שחורים? אני בת 14 שוב?) ובעיקר לא בוחלות באמצעי חיסול מאולתרים ונמהרים שאנחנו מקוות שיחזירו את הפנים שלנו לקדמותם, אבל בפועל בדרך כלל רק מחמירים את המצב. אז הרשי לנו להמליץ - קודם כל תירגעי, ואז תקראי את רשימת ההמלצות שהעניקה הדרמטולוגית המומחית ד"ר קונל פרט לאתר Cosmopolitan:

עשי

פתחי את הפריזר

ממש כמו עם בליטה כואבת במצח, גם כאן קרח יכול לעשות את העבודה, להוריד את הנפיחות והאדמומיות ובמקרה הספציפי שלפנינו - לצמצם ולסגור את הנקבוביות. שימי קוביית קרח או קצת קרח מרוסק בתוך מטלית או מגבת דקה והעבירי על האיזור המגורה. זה לא יעלים את הפצעון, אבל זה ירגיע את העור שסביבו ויזרז את החלמתו.

A post shared by EARTH LUXE (@_earthluxe) on


הצטיידי מראש בקצת בנזיל פרוקסיד

ברשתות הפארם ניתן לקנות ללא מרשם משחות המכילות את הכימיקל (Benzoil Prooxide) המטפל באקנה. החמוד הזה משמיד את הבקטריה שגורמת לפצעונים, מסלק עודפי שומן מן העור ומפנה את הנקבוביות.

מים בששון

כמו בכל תחום בחיים (להוציא מוצרי חשמל ואחרים) גם כאן - מים יעשו לך רק טוב. שתיה מרובה תסייע בניקוי הרעלים והשמדת החיידקים, וגם אם כנראה לא תראי תוצאות אחרי שתי כוסות גדושות - זה בטוח יעזור למנוע את הפעם הבאה.

When you are sick as a dog and your acne is on fleek ����

A post shared by BELLA (@bellathorne) on

אל תעשי

לא להתפוצץ ולא לפוצץ

אנחנו יודעות, הפיתוי קשה מנשוא. את מלאה ברגשות זעם ורק רוצה להוציא אותם על הראש הלבן הקטן והמושתן הזה, אבל פשוט אל. הסיכון גדול מדי - את עלולה למצוא את עצמך מסתובבת עם גלד מדמם כל היום, לזהם עוד יותר את האיזור ואפילו להשאיר לעצמך צלקת לא נחוצה. באופן טבעי, לפצעון לוקחים בין שלושה לשבעה ימים להחלים ולהיעלם. אם תתעסקי איתו, הוא עלול לנקום ולהתנחל למשך שבועות.

לא להגזים עם שטיפת הפנים

גם כאן מדובר באחד האינסטינקטים הבסיסיים שלנו - כמו ליידי מקבת', גם אנחנו רק רוצות לשטוף ולקרצף עד יעבור זעם, אבל כמו לליידי השייקספירית, גם לנו זה כנראה לא יעזור. שטיפת פנים יותר מפעם ביום עלולה לייבש את העור, ובמצב כזה הוא רק מייצר עוד בלוטות חלב, סותם עוד יותר את הנקבוביות ומוציא יותר פצעונים. כל המוסיפה לגמרי גורעת.

A post shared by Freya (@centrofreya) on

לא להגזים עם הפילינג

בדומה לשטיפה, גם פעולת הקרצוף והקילוף, המומלצת והמפנקת בסך הכל - עלולה להיות כאן בעוכריך. פילינגים למיניהם עשויים לפצוע את האיזורים הפצועים ממילא, ולגרום לבקטריות שלהם להתפשט ולהדביק את סביבותיהן.

שכחי ממה שסיפרו לך על משחת שיניים

מדובר במיתוס - משחת שיניים לא תייבש ותרפא את הפצעון. גם לא בושם או חלבון ביצה, אם כבר מדברים. כל תרופות הסבתא האלה כנראה רק יחמירו את המצב, ולגמרי עדיף להתאפק ולסמוך על השיטות הקונבנציונליות יותר.

A post shared by Decade2Doodles (@decade2doodles) on