למרות שהתקדמנו, ועוד ועוד נושאים שבעבר נחשבו לטאבו מדוברים ויוצאים מהמחשכים והבושה אל האור, יש כמה דברים שרוב הבנות עוד לא מוכנות לדבר עליהם בציבור. השפם הוא אחד מהם. לרבות מהנשים יש פלומה מעל לשפתיהן היפות. היא יכולה להיות בלונדינית או כהה, דלילה או עבותה, אבל איך שלא מתארים אותה - המילה המתאימה ביותר היא שפם, ועם זה לא כולן מוכנות לחיות בשלווה ובנחת. ריכזנו עבורכן את כל מה שצריך לדעת על כל השיטות המצוינות שאפשר להפטר בעזרתן מהמטרד. עכשיו נותר רק לבחור.

1. קרם להסרת שיער

הקרמים מסירי השיער ממוססים את השיערה, והאפקט דומה לזה של גילוח, רק בלי התער ליד הפרצוף. האפקט מושלם, לא כואב ודי מהיר, אבל הצרה, בדיוק כמו בגילוח, היא השעבוד. השיער שב וצומח לו, פעמים רבות מהר ועבה יותר, ומדובר במעגל קסמים שיהיה קשה מאוד לשבור. יש המדווחות על גירוי של העור, וממליצות להשתמש באלוורה אחרי ההסרה המוצלחת.

A post shared by the future is female (@emily_embleton) on

2. סכין גילוח

ישנם סכינים מיוחדים לשיער פנים, ומסתבר שמדובר בטרנד היסטרי. אבל כדאי לזכור שכמו בכל גילוח, השיער יחזור, לפעמים מהר יותר וכהה יותר, ואתן עלולות למצוא את עצמכן עם זיפים אחרי זמן לא רב, בדיוק כפי שקורה בבית השחי, שם גם צמח פעם, מזמן מאוד, שיער דקיק ועדין.

3. חוט

השיטה העתיקה הזאת מצריכה מיומנות ועובדת ביעילות באיזור השפם והגבות. התלישה לא נעימה, אבל מהירה וסבילה יחסית. העלות לא קיימת ולוקח לשיער שבועות עד שהוא חוזר. אפשר לעשות את זה לבד או אצל קוסמטיקאית, וכדאי לזכור לא לעשות את זה לפני שיוצאים מהבית, כי השפה העליונה תהיה אדומה ורגישה. כדי להמנע משיערות תת עוריות כדאי לעשות פילינג לפנים כשבוע אחרי הטיפול בחוט.

A post shared by karla duenas �� (@kdskinsd) on

4. הבהרה

אם מה שמפריע לכן הוא הצבע ולא השיער עצמו, כדאי לשקול הבהרה של השיערות במי חמצן ובלונדר. יש קרמים מוכנים מבהירים, שעובדים נהדר. כדאי לעשות מבחן רגישות קטן לפני השימוש כי מדובר בחומרים חריפים. רופאים מזהירים כי שימוש מרובה בחומרי הבהרה יכול ליצר פיגמנטציה בעור באיזורים אלה, שספגו חומרים כימיים רבים.

5. אפילציה

ישנם מכשירי הסרת שיער המיועדים לאיזורים הקטנים והעדינים, בניגוד למכשירים הרגילים, המיועדים לרגליים בעיקר, והם רחבים ומסיביים. המכשירים טובים בתלישת השיערות הקטנות והסוררות שבשפם ובגבות. 

Kate is hiding her mustache. She needs No Mo-Stache. #regram @anothermagazine #katemoss #beauty #liphair

A post shared by No Mo-Brands (@nomobrands) on


6. שעווה

זו אחת השיטות הפופולריות ביותר, וההמלצה הכללית היא שאיש מקצוע יבצע אותה, בשל הסיכון הממשי לחטוף כוויה בפנים, שיכולה להתפתח גם לצלקת. התלישה כואבת, אבל יש האומרים שמומחים אמיתיים יודעים לעשות זאת בלי להכאיב. התוצאות יעילות ומחזיקות מעמד שבועות ארוכים. השיער, עם הזמן, אמור להדלדל, כמו ביתר שיטות המריטה, אבל החלק הפחות נחמד הוא שצריך לגדל את השפם על מנת למרוט אותו.

7. לייזר

הלייזר מבטיח הסרת שיער לטווח ארוך, וכיום ישנם גם מכשירים ביתיים שניתן להשתמש בהם, והם מיועדים בעיקר לאיזורים הקטנים, כמו השפה העליונה. התוצאות לא מושלמות עדיין, ועל פי היצרנים יש לחזור על התהליך שוב ושוב במשך כחצי שנה על מנת להפטר סופית מהשיער. הטיפול כואב, אבל האפקטיביות מנצחת, ומי שמשקיע מרוויח, ולא יידרש בהמשך לסוגיות מסוג אלה בכלל.

A post shared by Panamerican Laser NYC (@panamlaser) on

A post shared by MisHonda Songbird Fisher (@divanohair37) on