כשאתן חושבות על קנאביס, סביר להניח שהדבר הראשון שקופץ לכן לראש הוא לא עולם הטיפוח. העלים היבשים הדחוסים האלה שקניתן מהטלגראס לא בדיוק עושים חשק להתמרח בהם, אבל מתברר שהשילוב של קנאביס במוצרי טיפוח מגיע ממקום אחר לגמרי, והמרחק בינו לבין הג׳וינט המצוי די גדול.

סדרת Mood קנאביס של בודי שופ (צילום:  יחסי ציבור )
סדרת Mood קנאביס של בודי שופ | צילום: יחסי ציבור

עוד לפני שמדינות בארה״ב החלו להפוך את המריחואנה לחוקית ולפני שחגגנו כאן בארץ את מדיניות אי ההפללה, הסתובבו בשוק הטיפוח מוצרים שמכילים קנאביס, שלפעמים מופיע ברשימת הרכיבים כהמפ. הנה הסיבה - ישנם שני סוג שונים של צמח הקנאביס-אינדיקה, ובעוד אחד מיועד להיי, השני אינו מכיל כמויות THC שיכולות בכלל למסטל, ועל כן הוא חוקי. זהו גם הסוג ממנו מפיקים את שמן ההמפ, שמשולב כבר כמה עשורים במוצרי קוסמטיקה הודות לשלל התכונות הנהדרות שלו. הוא נספג מהר יותר בעור משמנים אחרים, מרגיע את העור והשרירים כשמעסים אותו, מכיל נוגדי חימצון, מחדש את העור, נלחם באקנה, מאט את תהליך ההזדקנות, מכיל תכונות אנטי-דלקתיות, מגמיש ומחזק את השיער והריסים והרשימה רק ממשיכה.

כאמור, מוצרים שמכילים שמן המפ הם לא דבר חדש, ואת אחד הפופולריים שבהם אתן בוודאי מכירות - הסבון הטבעי של דר ברונר שנמכר בארץ ברשתות טבע ובסופרמרקטים. אז למה פתאום כולם מדברים עליהם? התהליך העולמי לעבר לגליזציה, בעיקר בארה״ב, עזרו לפוגג את הסטיגמות שדבקו בקנאביס בעקבות המעמד החוקי שזכתה לו המריחואנה. אז נכון, השניים שונים בתכלית - אין שום סיכוי להתמסטל מקוסמטיקת קנאביס ואפילו לא מלעשן את הגרסה של הצמח ממנה מפיקים את שמן ההמפ עבור התעשייה - אבל רק נסו להגיד לאמא שלכן שיש לה וויד בסבון הרחצה ותראו מה קורה.

A post shared by CHANVRE Hemp Beauty [Japan] (@chanvre_hempcosmetics) on

עם התפוגגות החשש החברתי והמיתוסים השליליים שאפפו את הקנאביס, חברות שהשתמשו בצמח עד כה מרגישות יותר בנוח לפרסם את העובדה הזאת ולפאר את סגולותיו, ולצדן צצו אינספור מותגים עצמאיים קטנים שמתבססים על טהרת ההמפ או מציעים מוצר או שניים שמכילים את הפלא הזה בתוך קו המוצרים. המותג החדש ביותר הוא Vertly, שכרגע מציע אך ורק באלמים לשפתיים, והוקם על ידי עורכת אופנה ניו יורקית שעברה ללוס אנג׳לס לעבוד בעסק המשפחתי למריחואנה רפואית של הורי בן זוגה, שם למדה על כל היתרונות הקוסמטיים של הצמח. שני מותגים חדשים לוהטים לא פחות הם Herb Essntls, שמציעים קרם לחות לפנים, קרם גוף, באלם שפתיים ונר ריחני, ו-Apothecanna, אצלם תוכלו למצוא מגוון רחב יותר של קרמים, שמנים לגוף ולפנים ואפילו ספריי טבעי לגמרי שמקל על כאבים. שני אלה, אגב, עושים משלוחים לארץ, כך שתוכלו לנסות את יתרונות ההמפ על עורכן, בין אם אתן בעד אחיו התאום והממסטל או לא.

יש, אגב, גם מי שכבר מנצלות את הלגליזציה על מנת להציע מוצרי קוסמטיקה שמכילים גם את היתרונות של הגרסה הפחות חוקית. וופי גולדברג, למשל, החליטה ליצור קו מוצרים על טהרת המריחואנה הרפואית שעוזרים לכאבי מחזור. היא פנתה למיה אליזבת, שהקימה לפני כעשור מותג מוצרי מריחואנה רפואית אכילים, ויחד הן יצרו את המותג וופי ומיה, שמסיבות מובנות מוצע למכירה כיום רק בקליפורניה. קו המוצרים שלהן כולל סבון המיועד לאמבטיות ארוכות ובאלם גוף. שניהם, לצד תמצית קנאביס לשתייה וקקאו נא שהשתיים מוכרות, מיועדים ספציפיים להתכווצויות הכואבות שהרבה נשים חוות בזמן הווסת, ונשמעים לנו מבטיחים בהרבה מעוד משכך כאבים.

A post shared by Herb Essentials (@herbessntls) on


A post shared by Ciara Bogan (@boganciara) on

A post shared by Hemptouch (@hemptouch) on

A post shared by Konopná kosmetika a potraviny (@natuweecz) on