הקונצנזוס בעולם הבישום, שמבוסס על מחקרים ודיווחים שונים, גורס כי כ-96 % מהנשים מעדיפות בשמים בניחוחות פרחוניים, מה שאנו נוטים לכנות בשמות תואר כמו "קלאסי" ו-"רומנטי". אלא שכעת מחקר חדש מוכיח את מה שאפשר היה להסיק מעדותן הנפוצה של לא מעט נשים - נטייה הולכת וגוברת דווקא אל עבר ניחוחות שמזוהים כגבריים יותר. אותו מחקר, אגב, העלה גם כי רוב הגברים מעדיפים את סוג הניחוחות האלה על בנות הזוג שלהם.

אתם הרי מכירים אותן, את הנשים האלה שמשאירות אחריהן שובל ריח ייחודי ועוצמתי, וכשנשאלות למקור הניחוח משיבות כמעט בסוד כי הן אוהבות להשתמש בבושם של בן הזוג. המחקר, שכלל 66,000 משתתפות, מצא כי 70 אחוזים מהבשמים שנבחרו כפייבוריטים מתאפיינים בתווים שנחשבים גבריים, עם נטייה מובהקת לריחות עציים ומעושנים. מרב וענונו, מנהלת תחום בשמי הנישה בבוטיק אינדיבידואל, בהחלט מאשרת את הממצאים: "בשנים האחרונות יותר ויותר נשים מחפשות לעצמן בושם שאינו נשי מובהק, אלא דווקא מכיל תמציות מעניינות הנושאות אותנו אל מחוזות אחרים ואל ארצות אקזוטיות", היא מעידה.

A post shared by BEATRICE VALLI (@vallibeatrice) on


"שפע התבלינים והעצים המעושנים תפס תאוצה בשנים האחרונות בעיקר בשל המרכיב האוריינטלי ע'וד (oud) שהפך לסמל הבישום היוקרתי ומככב כיום בהמון בשמים, ביניהם לא מעט בשמי נשים. זוהי למעשה ליבת עץ עשירה בשרף הנוצרת בעצים ספיציפיים שנדבקים בסוג של טחב. השרף הוא בעל ניחוח עשיר, טחוב ובעל חשיבות תרבותית רבה בעיקר במדינות המזרח התיכון. מרכיבים כאלו מעורבבים כיום לא אחת עם תווים פרחוניים ורעננים בדיוק בשל הסיבה שיותר ויותר נשים מחפשות לעצמן את הניחוח עם הטוויסט, ולא רק ניחוח פרחוני מתקתק ומובן מאליו/ השילובים הללו יוצרים הרמוניות מרתקות לאישה מתוחכמת שלא מתיישרת עם הזרם".

ברשימת הבשמים שנמצאו כאהובים ביותר ניתן למצוא קלאסיקות כמו קוקו מדמזואל של שאנל, היפנוטיק פויזן של דיור, אליין של מוגלר ולייט בלו של דולצ'ה וגאבנה, אולם אנחנו מציעות ללכת עם המגמה עד הסוף, ולהשתמש בט"ו באב כתירוץ לקנות לבויפרינד בושם חדש, בלי לגלות לו שאת מתכוונת להזליף על עצמך כמה טיפות מדי פעם, לחתימת ריח בלתי נשכחת.

1. Mankind Hero, קנת' קול. מחיר: 199 ש"ח

2. Uomo Acqua, ולנטינו. מחיר: 329 ש"ח

3. Luna Rossa Carbon, פראדה. מחיר: 329 ש"ח

4. Stronger with You, אמפוריו ארמני. מחיר: 100$ בדיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון

5. Amouage Epic לאישה, לבוטיק אינדיבידואל (שבזי 40, תל אביב). מחיר: 1237 ש"ח

6. Ideal Sport, גרלן. מחיר: 452 ש"ח

7. Pure XS, פאקו רבאן. מחיר: 299 ש"ח

8. CK All, קלווין קליין. מחיר: 199 ש"ח

9. Cure Vetiver, איב רושה. מחיר: 210 ש"ח

10. Gentleman, ג'יבנשי. מחיר: 349 ש"ח

11. Legend Night, מון בלאן. מחיר: 299 ש"ח

12. Light Blue Intense, דולצ'ה וגאבנה.