הבדיחות על מחיר היופי שמשלמות המכורות למראה שזוף רבות ואינן מכוונות רק לתיירות הצרפתיות שבינינו. לאחר שסבל במשך שנים מדימוי נמוך, חוזר השיזוף המלאכותי לחיינו בגלגול חדש והרבה יותר אופנתי. הכותרות המפחידות על נזקי השיזוף הטבעי עשו את שלהן וחברות הטיפוח שכללו ושכללו את המוצרים שיעזרו לנו "לזייף" אותו אבל עם חן.

תצוגת הריזורט האחרונה של בית האופנה שאנל כבר הדליקה ב"ווג" את כל הנוריות הנכונות. בכתבה שסקרה את מראות האיפור של התצוגה הוכרז כי השיזוף המלאכותי חזר, ובגדול. "הגוונים השזופים", נכתב שם, "התרכזו בעיקר באזורים שבאופן טבעי השמש הייתה מנשקת והצבע שהיה בשימוש סיפק גון בצבע זית שחיקה בצורה טובה יותר שיזוף טבעי".

A post shared by CHANEL (@chanelofficial) on


מכיוון שברור שאת הידע המקצועי של מומחי האיפור של שאנל אין לכל אחת בבית, חברות המציעות מוצרי איפור לשימוש עצמי שמות יותר ויותר דגש על הנגשה של הידע שמביא לתוצאות טבעיות ויפות. מותג השיזוף TAN-LUXE  לדוגמה, הנחשב לאחד הקולות הבולטים של דור המשזפים החדשים השיק קו ייעוץ טלפוני מיוחד (העונה לשם החמוד TAN-LINE) המיועד לכל מי שנתקל בבעיות, שאלות או אפילו אסונות קטנים במהלך השימוש  במוצרים. כמובן שהגל החדש בתחום השיזוף המלאכותי נועד גם למזער תופעות מסוכנות כמו "טרנד הקוקה קולה" (מריחה של קוקה קולה על הגוף כסוג של מוצר משזף לפני חשיפה לשמש) שהוכרז כמסוכן ואסור על ידי מומחי עור.

פנינו אל עדי פרג'י, מנהלת ההדרכה של לוריאל פריז ומייבלין, שתעשה לנו קצת סדר במלאכת השיזוף העצמי. פרג'י מסבירה כי "מרבית תכשירי השיזוף הללו מותאמים לכל גווני העור. בשכבה אחת מתקבל גוון שזוף סולידי ובמידה ורוצים שיזוף אינטנסיבי יותר, ניתן לחזור על המריחה. הצבע לא משתנה באופן ניכר אחרי שהוא מתייבש ומתקבע, אם כי קיימת העמקה מסוימת. לאחר הייבוש, מריחה שנעשתה באופן לא אחיד בולטת יותר. לכן, יש להקפיד על מריחה אחידה בעזרת כפות ידיים סגורות ובתנועות מעגליות. כך אפשר להימנע מפסי שיזוף לא מחמיאים".

A post shared by TAN-LUXE (@tan_luxe) on

 מה הפורמולות החדשות והמומלצות לשימוש בתחום מוצרי השיזוף העצמי? 

"עדיף להשתמש במוצרי שיזוף במרקם קרם או קצף, שמסייעים במריחה אחידה יותר וגם קלים לתיקון נקודתי במידת הצורך. סביר להניח שספריי או מגבונים יפיקו תוצאה אחידה פחות ביד שאינה מיומנת".

 איך מונעים הכתמה של הבגדים?

 "לאחר סיום מריחת הקרם המשזף, יש להמתין כשלוש דקות לפני לבישת הבגד. אני ממליצה ללבוש חולצת טריקו כהה ורחבה בשעה שלאחר מריחת הקרם, על מנת לוודא שאיננו מכתימים את הבגדים".

  איך ממקסמים את האפקט של השימוש במוצר?

"מקלחת טרם מריחת הקרם המשזף תועיל בהסרת לכלוך מיקרוסקופי ותסייע בהסרת תאים מתים, למראה שיזוף חלק ואחיד יותר. ניתן להשתמש בסבון גרגירים להעצמת האפקט. תכשיר משזף במרקם קרם מכיל בתוכו לעיתים קרובות אלמנטים לחותיים, ולעיתים אף רכיבים מטפחים או נוגדי חמצון. במידה וחשוב לכם להזין את העור ולטפחו על הדרך, בדקו את רשימת המרכיבים וודאו שהקרם על בסיס מים (הרכיב הראשון ברשימת המרכיבים מהווה את הבסיס, והוא יענה לכם על השאלה)".  

1. ספריי "Airbrush Legs" של סאלי הנסן, 129 ש"ח

2. משזף עצמי לשימוש במקלחת של לנקסטר, 105 ש"ח

3. ג'ל שקוף לשיזוף עצמי של שיסיידו, 99 ש"ח

4. Body Glow לאפקט שזוף וזוהר של RCK. 224 ש"ח ב-Guilty

5. שמן גוף זוהר להעצמת השיזוף של איב רושה. 69 ש"ח 

6. מוס לשיזוף עצמי של טופ סאן, 220 ש"ח

7. ג'ל לשיזוף עצמי של גרלן, 267 ש"ח

8. ג'ל לשיזוף עצמי של קלרינס, 148 ש"ח