יש האומרים שזה קרה בזכות הטבעונים, אחרים מגלגלים עיניים וטוענים שמדובר בטיפ שעובר במשפחה זה דורי דורות, אבל שמן הקוקוס הפך למצרך הכי פופולרי בסופר. אנשים בכל העולם מתמרחים בו, שמים אותו על השיער ונשבעים בסגולותיו הרבות. עכשיו מגיע שמן אחר, אקזוטי אפילו יותר, ומאיים לקחת את מקומו של הקוקוס האהוב: פנו דרך לשמן הקוקוי, אגוז מהוואי שמבטיח לשנות לכולנו את החיים.

״שמן אגוז הקוקוי הוא הכרטיס שלכם לגן עדן!״, מפארים באתר באסל, ״ארץ פלאים בה השיער משי והעור בוהק ורענן. אחרי שבוע של שימוש בקוקוי החיים שלכם כבר אף פעם לא יהיו אותו הדבר״. גם הכוכבות בהוליווד עפות על הקוקוי, ובראשן אחת הנשים המשפיעות ביותר בקרב הקהילה השחורה: לופיטה ניונגו היפהפיה, שסיפרה למגזין גלאמור שהיא חיה בתוך שמן קוקוי. ״אני משתמשת בו על הפנים״, הסבירה. ״אני אוהבת שהכל טבעי, פשוט ולעניין״.

Kukuí Oil Curl Cream & Kukuí Oil Hydrating Oil ¿Ya los probaste? #OGX #OGXbeauty #KukuiOil

A post shared by OGX Colombia (@ogxcolombia) on


אגוז הקוקוי, מספרים, הגיע להוואי על ידי מטיילים מאסיה, והצמח תפס והפך לאחד המזוהים עם המדינה הקסומה. אגוזי הקוקוי נצרכו תחילה רק על ידי האצולה בהוואי, והוכנו מהם תכשיטים אותם ענדו הצ׳יפים, שגם צרכו אבקות שנטחנו מהם. בשמן, לכשהופק, השתמשו באופנים רבים. הקוקוי משמש כקרם לחות טבעי משובח בזכות חומצות השומן הרבות שלו, חומצה לינולאית, אומגה 3 והרבה ויטמינים מסוג A, C ו-E. הוא חודר בקלות לעור ולתאים וטוב במיוחד לעור יבש.

משתמשים בקוקוי גם על מנת לטפל בפסוריאזיס, בפצעים, כוויות ופטריות על העור, כך שכדאי שיהיה ממנו בבית בכל מקרה. לשיער הוא עושה, כך אומרים, פלאים אחרים, ומומחיותו בהחדרת ויטמינים לקרקפת ושיקום השיערה. הקוקוי עוטף את השיער והעור, ובכך מגן עליהם מפגעי הסביבה, ונחשב גם כאפקטיבי בעולמות האנטי-אייג׳ינג. ישנם המון מוצרים המשלבים בהם את השמן הזה, אבל אפשר להתחיל בלשמוע בקולה של לופיטה, ולרכוש בחנות האורגנית הקרובה קצת מהשמן עצמו, שאינו יקר בכלל, להתמרח ולדמיין חופשה בהוואי.

A post shared by lookfantastic_pt (@lookfantastic_pt) on

A post shared by Kohana Bath & Body (@kohanabathandbody) on

A post shared by Lupita Nyong'o (@lupitanyongo) on