זו לא בשורה חדשה ומסעירה שממש כמו שרירי הגוף, כך גם שרירי הפנים זקוקים לאימוני כושר כדי להיות במיטבם. כבר סיפרנו לכם כאן שאימוני הפנים הפכו למאסט בשגרת הכושר הטרנדית של התקופה, כשהם מבטיחים למצק, להמריץ ולהחליק את העור ואף מאכלסים מכונים ייעודיים. מבחינתי זה אומר רק דבר אחד - עוד משהו להרגיש אשמה לגבי העובדה שאני לא עושה אותו. כי בואו, אם אני לא יודעת איך נראה במציאות המוסד המכונה "מכון כושר", סביר שאתעלם אף יותר מהקיום האזוטרי של "מכון כושר לפנים". וכן, אני יודעת, אפשר לעשות את זה בעבודה, מול המחשב, וזה לא שיש לי בעיה עם לאלתר פרצופים מטומטמים בפני הקולגות - זה שבאמת אין לי כוח אפילו לזה.

אבל בספא אקויה שבחמי יואב עשו משהו נכון, ובחרו למתג את זה אחרת: זה לא אימון, זה מסאז'! כזה שבו המטופלת שוכבת על הגב מכוסה במגבת והמטפלת מעניקה לה "תנועות עיסוי מקצועיות שגורמות להרמת עור ושרירי הצוואר והפנים, המרצת הדם ויצירת זוהר והתחדשות" לצלילי מיטב הלהיטים של ז'אנר מוזיקת הפכפוכים. הרמת פנים בעיסוי? יס פליז, הכרזתי מיד, ואז תפסתי את הקאץ': "העיסוי מתבצע גם בצורה פנימית", נכתב בתיאור הטיפול. "כך שבמהלכו ידי המטפל נכנסות לחלל הפה של המטופל, עם כיסוי של כפפות אלסטיות, מזרימות את הדם ומעסות את השרירים הפנימיים של כל אזור הלחיים, הלסת וכו'".

עיסוי פנים מבפנים
סאונה בחבית בקלאב ספא אקויה
בשלב הזה זה כבר נשמע מסקרן מכדי לוותר, גם בשביל מי שביקרה אצל רופא השיניים פעחת אחת יותר מדי בחייה ורק המחשבה מעוררת אצלה רפלקס הקאה, וכך מצאתי את עצמי מדרימה עם ה-BFF אל ספא אקויה בשישי בבוקר. לפני הטיפול הוזמנו על ידי הצוות האדיב ליהנות ממתקני הספא השונים במתחם, ובין פדיקור הדגים והג'קוזי הסטנדרטיים, נגלתה בשורה של ממש: קוראים לזה סאונה בחבית, וזה בדיוק כמו שזה נשמע.

הגימיק עשה את שלו, אבל להפתעתנו גם החוויה עצמה הצטיינה מעל למצופה: ההבטחה היא ש-15 דקות בחבית עץ הארז שוות ערך לריצה של 5 קילומטר ויכולות לשרוף עד 500 גרם שומן, ולגבי זה אי אפשר לדעת בוודאות - אבל הישיבה בחבית כשהראש נותר באוויר הפתוח היא חוויית סאונה אחרת ממה שלמדנו להכיר, אינטנסיבית ומיוזעת יותר מצד אחד, נעימה ונסבלת יותר מצד שני. על כך תעיד ה-BFF שמבחינתה אין רעיון אכזרי יותר מ"פשוט לשבת בחדר חם מאד", ובמקרה הנוכחי, אחרי מיטב השכנועים, מצאה את עצמה מתפנקת על האדים המהבילים ונחלי הזיעה.

עיסוי פנים מבפנים (צילום: יחסי ציבור)
עיסוי פנים בקלאב ספא אקויה | צילום: יחסי ציבור
חוויית הסאונה המפתיעה הייתה סיפתח מעולה לדובדבן שבקצפת, הרמת הפנים מבפנים, כפי שכבר למדתי לקרוא להליך. הגוף היה רגוע ורפוי, מצב הרוח גם הוא - והפנים הגיבו בהתאם לסשן הבלתי שגרתי שכלל עיסוי נעים בשמנים מזינים, עדין ומלטף לפרקים, אגרסיבי וממריץ לפרקים. ניכר היה שהמטפלת יודעת מה היא עושה, במיוחד כשערסלה את הפרצוף שלי בין ידיה ונענעה אותו בחוזקה מצד לצד כך שבאמת יכולתי להרגיש את קמטי ההבעה מושלכים מתוך העור על קירות החדר ומותירים אותי פרשית כביום היוולדי.

התענוג כלל גם שחרור כתפיים ועיסוי קרקפת מפנק באמת, ואז הגיע החלק עם האצבעות בתוך הפה. זה לא נמשך זמן רב ולא היה נורא במיוחד, אבל כן הרגיש קצת פולשני, מוזר ומיותר ביחס לחוויה הכללית הנעימה במיוחד. והפנים? אי אפשר לומר שנראיתי צעירה בעשר שנים, אבל אני גם לא מעוניינת בינתיים לחזור לגיל 15. אין ספק שבפנטזיה המושלמת, מישהי מגיעה אלי הביתה פעם בשבוע לסשן כזה בדיוק ושומרת כך על הפנים שלי בכושר שיא, רק אם אפשר - מינוס הטעם הפלסטי בפה אחר כך.

 

חבילת ספיישל של אקויה +  מסאג' אפ ליפטינג  45 דקות - 445 ₪  לאדם 

כניסה למעיינות חמי יואב + טיפול מסאג' אפ ליפטינג 45 דק' - 330 ₪ לאדם 

הכותבת הייתה אורחת של "קלאב ספא אקויה"