פרויקט הסרטים 48 שעות. צפו בכל הסרטים מכל הז'אנרים שהוגשו לתחרות בתום 48 שעות בלבד

סרט ב-48 שעות

ערוצי תוכן

האמבטיה
המנצחים בתחרות | ראיון עם המנצחת | הכל על התחרות | ההזנקה | שיפוט | הגשת הסרט | סט ב-48 שעות | הפרסים | כתבה מחדשות 2 | פורום 48
  
האמבטיה

מזל טוב: יש לנו מנצח!

הזוכים בפרויקט סרט ב-48 שעות: קבוצת "המילה האחרונה" הגיעה למקום הראשון עם הסרט "אות משמים". "התסריט שנון, מקורי, משעשע ומדויק", נימקו השופטים. למקום השני הגיעה קבוצת "צ'ימרה" עם הסרט "חקירה יסודית"

יוני פרת | mako | פורסם 16/07/09 23:41

אחרי שהתאמצו, הזיעו ובדקה ה-90 גם הגישו - התכנסו הערב צוותי פרויקט הקולנוע "סרט ב-48 שעות" להכרזת הזוכים החגיגית בפסטיבל הקולנוע בירושלים. 113 קבוצות לקחו השנה חלק בתחרות, שמתקיימת בתל אביב זו השנה השלישית ולראשונה התקיימה גם בירושלים ובחיפה: 89 סרטים הוגשו בזמן והשתתפו בתחרות הרשמית, 15 סרטים הוגשו באיחור, ועקבותיהם של 11 סרטים לא נודעו עד היום.

ובמקום הראשון: "אות משמים"

קבוצת "המילה האחרונה" זכתה בפרס הסרט הטוב ביותר עם סרטה "אות משמים". "אנו חשים כי יוצרי הסרט עשו את השימוש המדויק והממצה ביותר בז'אנר שניתן להם", נימקו שופטי התחרות ריקי בליך, רן תלם, יאיר רוה ונבות ברנע. "הם הצליחו, באמצעות היצמדות לז'אנר, ליצור עלילה שיש בה מתח, התפתחות, עניין, הפתעה והמון הומור. התסריט שנון, מקורי, משעשע ומדויק. יוצרי הסרט השכילו ליצור שפה ייחודית ומדויקת, שיש בה פוטנציאל רב לעבודות הבאות שלהם, ועל כך אנו מברכים אותם בברכת סעו ללאס וגאס ואל תעשו מה שאנחנו לא היינו עושים".

יוצרי הסרט זכו בשלל פרסים: חבילת הפקה בשווי עשרת אלפים שקלים מתנת חברת השכרת הציוד בראון אנד אלטמן; מנוי שנתי זוגי לסינמטק תל אביב; תוכנת אויד מתנת דראקו, יבואנית אויד בישראל; מנוי של 48 סרטים באוזן השלישית וכמובן טיסה ללאס וגאס להשתתפות בתחרות הבינלאומית.

במקום השני: "חקירה יסודית"

קבוצת "צ'ימרה" הגיעה למקום השני עם סרטה "חקירה סודית". "הסרט מקורי מאוד, מצחיק ושנון", נימקו השופטים, "הוא משתמש בכל האלמנטים בצורה מצוינת ובשורת התסריט במיוחד, בהומור משובח ומבריק. מעבר לביצוע המצוין, הצליחו היוצרים להביא בסרט אמירה אמיתית וחדה כתער על מערכת החינוך בה הם עדיין לומדים בעצמם. על האומץ, החשיבה המקורית והביצוע האיכותי, אנו מעניקים להם ציון לשבח, שלצערנו לא נכנס לתעודת הבגרות אבל בהחלט מיועד לעודד אותם להמשיך, ליצור ולהתפתח".

מלבד שני המקומות הראשונים חולקו פרסים נוספים:

פרס "השימוש הטוב ביותר בז'אנר": קבוצת "צפון 1" על הסרט "מלחמה גרעינית".

פרס "השימוש הטוב ביותר באביזר": קבוצת "NUN" על הסרט "זוהרה".

פרס "השימוש הטוב ביותר בדמות": קבוצת "כרטיסיה" על הסרט "נעמונת".

פרס "השימוש הטוב ביותר בשורת תסריט": קבוצת "evil eyes revisited" על הסרט "אין מוצא".

48 שעות- שלט מקום 1 ויש אפילו תעודה | צילום: mako

פרס "המקוריות": "קבוצת שיבר" על הסרט לראות.

פרס "איך לעזאזל עושים את זה ב-48 שעות": קבוצת "the pupick project" על הסרט "FLA נטע".

פרס "הפוליטיקלי קורקט": לקבוצת "נוהל בוקר" על הסרט "קוף טוב".

פרס "הליהוק הגאוני": קבוצת EVIL EYES REVISITED.

פרס "עגל הזהב": קבוצת NO BUDGET PRODUTIONS על הסרט "משחקים אסורים".

פרס "אנסמבל המשחק": קבוצת "כרטיסיה" על הסרט "נעמונת".

48 שעות- טקס סיום והיו גם נאומים | צילום: mako והיו גם זכיות בקטגוריות הארציות:

חיפה: "מלחמה גרעינית" של קבוצת "צפון 1". ניתן על ידי השופטים החיפאיים: השחקנית מילי אביטל והמרצה לקולנוע רון ונטורה.

ירושלים: "יזראלי סייקו" של קבוצת "המחסלים". ניתן על ידי השופטים הירושלמים: המחזאית עדנה מזי"א, הסופר והתסריטאי סייד קשוע והבמאי והמפיק גלעד טוקטלי.

תל אביב: מנהל הסינמטק אלון גרבוז, מנהל ההפקות של קרן רבינוביץ' יואב אברמוביץ' והבמאי אבי ויסבלאי בחרו להעניק את פרס הסרט הטוב לשני סרטים: 'לראות' של קבוצת 'שיבר' ו'חקירה יסודית' של קבוצת 'צ'ימרה'.

מפיקות התחרות, נעמה סלומון ורותי עפרוני, סיכמו: "השנה התחרו פי שתיים קבוצות מבשנה שעברה, כשחלק גדול מהקבוצות חוזר אלינו בפעם השלישית. נעים לגלות בכל שנה מחדש כמה יוצרים מוכשרים, אמיצים ומטורפים יש במדינה שלנו. אנחנו מחזיקות אצבעות שגם השנה היוצרים שלנו יגיעו רחוק, ומקוות לראות את כולם גם בשנה הבאה".

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגיות: 48 שעות  
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן