פרויקט הסרטים 48 שעות. צפו בכל הסרטים מכל הז'אנרים שהוגשו לתחרות בתום 48 שעות בלבד

סרט ב-48 שעות

ערוצי תוכן

האמבטיה
המנצחים בתחרות | ראיון עם המנצחת | הכל על התחרות | ההזנקה | שיפוט | הגשת הסרט | סט ב-48 שעות | הפרסים | כתבה מחדשות 2 | פורום 48
  
האמבטיה

למקומות, היכון, רוץ!

רגע לפני שהם נכנסים לטירוף של הסט והעריכות, הנה עוד כמה דברים שמעניין לדעת על תחרות הסרטים הגדולה "48 שעות". מתי זה מתחיל, מי השופטים וכמה שווים הפרסים? כל הפרטים

יוני פרת | mako | פורסם 16/06/09 13:03 | עודכן 16/06/09 
סרט ב-48 שעות - אירוע ההזנקה מתכוננים להזנקה | צילום: עינב מרקל

120 קבוצות יוצרים הוזנקו אמש בפרויקט 48, המתקיים השנה במקביל בתל אביב וחיפה. השנה נרשמו לפרויקט פי שניים משתתפים מהשנה שעברה, מה שהופך את התחרות בישראל לגדולה ביותר בפרויקט העולמי, מחוץ לארצות הברית.

פרויקט סרטים של 48 שעות הוא תחרות הסרטים המתוזמנים הראשונה והגדולה בעולם, המתקיימת זו השנה התשיעית ב- 81 ערים ברחבי העולם. הפרויקט מאתגר יוצרי קולנוע ליצור סרטים בתוך 48 שעות בלבד, כשרק דקות לפני ההזנקה הם מגרילים ז'אנר קולנועי, ומקבלים במשותף שורת תסריט, והגדרה לדמות ואביזר שחייבים להופיע בסרט הסופי.

מרכיבי החובה שקיבלו אתמול היוצרים:
אביזר: קרח
דמות: בני או אילנה מצליח, שר\ה ללא תיק
שורת תסריט: "אתה בטוח שזה חוקי?"

פרויקט 48 שעות- אייטם הזנקה 3 מגרילים ז'אנר | צילום: עינב מרקל

שופטי התחרות, ריקי בליך, רן תלם ויאיר רוה, יבחרו את הסרט שייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית בלאס ווגאס. בשנתיים האחרונות זכו הסרטים הישראלים גם להצלחה בינלאומית: הסרט "אדון הזמן" של היוצר עמית סרגוסי זכה ב- 2007 בארבעת הפרסים החשובים בתחרות הבינלאומית, והזוכה בשנה שעברה - "ללא מרשם" של היוצר אבי וויסבלאי, זכה בארבעה פרסים בתחרות האחרונה.

כמדי שנה, קיבלו הקבוצות באירוע ההזנקה תיקי הפקה הכוללים הטבות וסיוע בהפקת הסרטים. ארגון השחקנים של"ש מתפעל מוקד לאיוש מהיר של שחקנים במהלך כל 48 השעות, בראון אנד אלטמן יעניקו הנחות בהשכרת ציוד תלבושות, ופיצה בזיליקום תעניק הנחות מיוחדות ליוצרי 48. רד בול ישראל נרתמת לפרויקט ומעניקה כנפיים ליוצרי התחרות - החברה תעניק חסות לאירוע כמו כן דיילות יחלקו למשתתפים פחיות רד בול בנקודות ההזנקה השונות ברחבי הארץ, כדי לסייע להם לעבור את 48 השעות בערנות ובקלות.

מה לגבי הפרסים?

יוצרי סרט 48 שעות הטוב ביותר בישראל יטוס לייצג את המדינה בתחרות הבינלאומית בלאס ווגאס, ויזכו בחבילת פרסים הכוללת:

חבילת הפקה בשווי 10,000 ש"ח לשכירת ציוד בבראון & אלטמן.
תוכנת Avid Media Composer לחינוך מתנת דראקו, יבואנית אוויד בישראל (בשווי 400$).
טיסה ללאס וגאס להשתתפות בתחרות הבינלאומית, ושני לילות במלון.
תוכנת Movie Magic Screenwriter (בשווי 249$).
אולם להקרנה פרטית ומנוי של 50 סרטים באוזן השלישית.
מנוי שנתי זוגי לסינמטק בעירם.

הסרט התל אביבי הטוב ביותר יזכה במנוי שנתי זוכה בסינמטק תל-אביב. הסרט החיפאי הטוב ביותר יזכה במנוי שנתי זוגי לסינמטק. הסרט הירושלמי הטוב ביותר יזכה במענק פיתוח של 5,000 ש"ח מתנת קרן גשר. קטגוריות המשנה בירושלים יזכו בכרטיס זוגי אחת לחודש למופעי המעבדה (בשווי 2,000 ש"ח), מנוי של 25 סרטים לאוזן השלישית ומנוי שנתי לסינמטק ירושלים.

כמה קבוצות מעניינות שכדאי לשים לב לקיומן:

פרויקט 48 שעות- אייטם הזנקה 1 מזיעים ביחד | צילום: עינב מרקל

קבוצת נאן- עם מאיה מרון, יניב פסקל, נמרוד קמר, גיל סמטנה.

CD Group- שחקן: לירון לבו, תסריטאית: שרון קנטור, במאי: אבי סידי, צלם: יאיר קייסרי, ע. במאי: אור לבו,יוסי לבבי, עורך: אור פרג, ע. צלם/סאונד: נועם דינר.

צוות זרוב: בראשו עומדת אילזרין וייסברג, או הבלוגרית זרובללה בשבילכם, שיחד עם חבורתה מפעילה את "זרוב" ומהווה סוג של אייקון נעורים אינטרנטי תל אביבי חתרני.

קבוצת המילה האחרונה: במאית: מיכל זילברמן, תסריטאי: גיורא חמיצר. מיכל כבר ביימה סרט מאוד מוצלח לפרויקט 2007, כך שהיא היחידה משלוש הקבוצות שבאמת יודעת מה נדרש.

יום לאחר שיוגשו הסרטים תפרגן התעשייה ליוצרים במסיבת סיום הפרויקט, בה יפתח אתר עובדי המדיה 'תעשיה. קום' את עונת הפקות הקיץ, במסיבת הברנז'ה השנייה במועדון הבלוק, בשעה 21:00, רחוב דוד חכמי 35. כמו כן, יהיו הקרנות טרום בכורה של סרטי 48 לשנת 2009.

הקרנות הבכורה של הסרטים יחלו ב- 2 ביולי וההכרזה על הזוכים תתקיים ב- 16 ביולי במסגרת פסטיבל ירושלים. התחרות מתקיימת בתמיכת עיריית תל אביב-יפו, עיריית ירושלים ועיריית חיפה, בית הספר לעריכה ג'אמקאט, סינמטק תל אביב, סינמטק חיפה, אוניברסיטת חיפה, קרן רבינוביץ' לאמנויות, קרן גשר, מפעל הפיס, האוזן השלישית והמעבדה בירושלים.

אירוע הזנקה: 17 ביוני בין השעות 16:30-18:00
תל אביב, באוזןבר, בית האוזן השלישית, קינג ג'ורג' 48
ירושלים: במעבדה, דרך חברון 28
חיפה: במשכן לאמנויות הבמה, אוניברסיטת חיפה

אירוע מסירה: שישי, ה- 19 ביוני בין השעות 17:30-19:00
תל אביב: סינמטק תל אביב, שפרינצק 2
ירושלים: המעבדה, דרך חברון 28
חיפה: סינמטק חיפה, שדרות הנשיא 142

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן