"נצטרך לתת 100% ואפילו יותר". די מריה עם מסי (Getty) (צילום: ספורט 5)
"נצטרך לתת 100% ואפילו יותר". די מריה עם מסי (Getty) | צילום: ספורט 5

הקופה אמריקה כבר מעבר לפינה וארגנטינה מפנטזת על תואר ראשון מאז 1993. האלביסלסטה הגיעה לגמר בשני הטורנירים האחרונים, אבל הפסידה פעמיים לצ'ילה, וליאו מסי וחבריו רוצים לעשות לזה סוף. השחקנים כבר נמצאים בבאהיה לקראת משחק הפתיחה מול קולומביה ביום שבת בלילה ורגע לפני, אנחל די מריה התראיין לתקשורת המקומית.

"הרבה שואלים אם אנחנו פייבוריטים", אמר די מריה, "ליאו (מסי) אומר שלא, קון (אגוארו) אומר שכן. אנחנו נבחרת ארגנטינה ויש לנו את מסי, כך שקשה לא להיות פייבוריט כשיש לך שחקן כזה. מצד שני, אנחנו כבר יודעים שהעובדה שאנחנו ארגנטינה לא תספיק לזכות. הכל יותר שוויוני ואם לא ניתן את החיים שלנו על הדשא, זה יהיה קשה. נצטרך לתת 100% ואפילו יותר".

ההפסדים בשני טורניר הקופה אמריקה האחרונים מצטרפים להפסדים בגמרים ב-2004 וב-2007 וכמובן בגמר המונדיאל. בינתיים חלק מהשחקנים פרשו מנבחרת ארגנטינה כמו חאבייר מסצ'ראנו וגונסאלו היגוואין, אבל די מריה מבהיר: "לא חשבתי לפרוש מהנבחרת ולעולם לא אוותר עליה. אם לא אהיה פה זה כי לא יזמנו אותי, אעשה הכל כדי להיות בסגל. למה העקשנות על זה? כי למרות כל מה שקרה, עדיין יש את החלום של כל ילד: לזכות בתואר עם הנבחרת. עשיתי את זה בנבחרת הצעירה ובמשחקים האולימפיים וזה היה מדהים".

די מריה הוסיף: "ננסה לזכות בתואר כמה שאפשר. אני בטוח שגם ליאו ימשיך להגיע לנבחרת. אף פעם לא הגעתי לנבחרת מתוך מחשבה שאני שחקן הרכב, בגלל זה תמיד נתתי הכל כשזומנתי. ברור שבאיזשהו שלב אני אשחק פחות, אבל כל עוד ארגיש טוב, ארצה להיות עם הנבחרת".

די מריה נשאל מי מהשחקנים החדשים בנבחרת הפתיעו אותו הכי הרבה והשיב: "כולם. קודם כל כי אני לא רואה הרבה כדורגל. אני רואה משחקים של רוסאריו סנטראל, של בטיס בגלל ג'יו לו צ'לסו ששיחקתי איתו בפ.ס.ז', ומשחקים של בארסה או ריאל. אם להתמקד בשחקן אחד אז רודריגו דה פול הפתיע אותי".

לסיום, די מריה הוסיף על מסי: "אני אוהב לשחק איתו וגם לראות אותו באימון בגלל הדברים שהוא עושה, קשה להסביר את זה. באחד האימונים  אקוניה הרים כדור שהיה בלתי אפשרית להגיע אליו וליאו כבש במספרת. הייתי לי גם אפשרות להגיע לבארסה וזה לא יצא לפועל, אבל אם זה היה קורה זה היה בשביל להיות עם מסי".