שחר פאר מודה לקהל ברעננה (צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE)
פאר. בדרך חזרה | צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE

לקח לשחר פאר זמן להתאושש מהתקרית עם דובאי, אבל לאחר הניצחון 2:6 ו-4:6 על אנה צ'אקבטדזה בסיבוב השלישי של טורניר האינדיאן וולס היוקרתי והעליה לשמינית הגמר אפשר להגיד שהמדורגת 49 בעולם נמצאת בכושר מצוין.

לפאר לקח שעה ו-20 דקות בלבד לנצח את הרוסיה (24 בעולם ו-19 בטורניר), שניצחה אותה ב-4 מ-5 המפגשים ביניהן עד לזה בארה"ב.

כזכור, פאר גברה בסיבוב הקודם על המדורגת 10 בטורניר, מריון ברטולי, 6:1, 4:6 ו-5:7 בניצחון הגדול ביותר שלה מאז שניצחה בווימבלדון את דינארה סאפינה הרוסיה. הניצחון יעניק לפאר 140 נקודות דירוג בנוסף לפרס כספי של 32 אלף דולרים.

אחרי שתי שבירות בפתיחה, ברחה פאר ל-1:5. כשהגישה למערכה נשברה הישראלית, אך "צ'אקי", נשברה שוב ל-2:6. פאר ניצלה את חוסר הריכוז של יריבתה, שהיכתה 6 טעויות כפולות במערכה הראשונה, על מנת לשבור את ההגשות שלה לא פחות מ-4 פעמים.

המדורגת 49 בעולם שוב ברחה ל-1:4 אך הרוסיה חזרה ל-4:4, פאר הצילה נקודת שבירה חשובה ושמרה ל-4:5, רק כדי לשבור שוב את הרוסיה בדרך לניצחון. אחוזי הגשה מצוינים של פאר (71 אחוז) והעובדה ששברה את ההגשות של צ'אקבטדזה 3 פעמים עזרו לה בדרך לשמינית הגמר.

יריבתה הבאה של פאר תהיה שותפתה בעבר בזוגות, ויקטוריה אזרנקה מבלארוס (11 בעולם, 8 בטורניר) שגברה על אלנה וסנינה מרוסיה (56), 3:6 ו-5:7.

פאר תשחק הלילה בשמינית גמר הזוגות. פאר ושותפתה, ג'יזל דולקו מארגנטינה, ישחקו מול סו היישה מטיוואן ושוואי פנג מסין.

בזוגות, אנדי רם , אלוף האינדיאן וולס 2008 (ביחד עם יוני) עלה לשמינית גמר הטורניר ביחד עם מקס מירני. השניים עבדו קשה מאוד כדי לנצח את מרטין דאם הצ'כי ורוברט לינשטד השבדי (שגבר עליו ועל חדד בדיוויס), 3:6, 7:6 (7:5 ) ו- 10:12 בסופר טיי ברייק.

רם ומירני כבר פיגרו 8:3 בטיי ברייק הקובע, ואח"כ גם 9:6, כשלחובתם שלוש נקודות משחק. אחרי שהשניים הישוו ל-9:9, הם שוב נקלעו לנקודת משחק לרעתם, אז אז זכו בשלוש נקודות רצופות וניצחו.

רם ומירני יתמודדו הלילה (משחק שישי במגרש 3), בשמינית הגמר מול המדורגים 3 בטורניר מאהש בופאטי מהודו ומרק נואלס מהבהמה.