דודי סלע (צילום: Andrew Wong, GettyImages IL)
בניגוד לטורניר בהולנד, הפעם אסור לו לפשל. סלע | צילום: Andrew Wong, GettyImages IL

דודי סלע, המחבט הבכיר של ישראל, זכה היום להגרלה נוחה בטורניר ווימבלדון, שייפתח ביום שני הקרוב. סלע, 47 בעולם, ישחק מול סנטיאגו גונזלס ממקסיקו, שעלה מן המוקדמות ומדורג 233 בעולם.

בסיבוב השני צפוי סלע לפגוש במנצח בין ריינר שוטלר מגרמניה המדורג 30 בעולם לבין חביאר מאליס מבלגיה, שעלה מן המוקדמות ובדרך ניצח, כזכור, את הראל לוי.

בהמשך ההגרלה של סלע הוא צפוי לפגוש, אם ינצח, את המדורג 15 טומי רוברדו מספרד בסיבוב השלישי ואת נובאק ג'וקוביץ', המדורג 4, בשמינית הגמר.

הגרלה נוחה בסיבוב הראשון גם לשחר פאר. המדורגת 55 בעולם תפגוש במריה אלנה קמרין מאיטליה, המדורגת 92 בעולם בסיבוב הראשון.

בסיבוב השני צפויה פאר לפגוש במדורגת 10 בעולם, נדיה פטרובה, שתשחק בסיבוב הראשון מול אנסטסיה יקימובה מבלארוס.

יריבותיה הצפויות של פאר בהמשך: בסיבוב השלישי - מריה שארפובה ובשמינית הגמר מול המדורגת 8, ויקי אזרנקה.

אין תמונה
גם הם יפגשו את גונזאלס. רם ומירני

אנדי רם ומקס מירני, המדורגים 7 בטורניר הזוגות לגברים, יפגשו אף הם את סנטיאגו גונזלס ממקסיקו (יריבו של סלע) בסיבוב הראשון. גונזלס ישתף פעולה עם טראוויס רטימאייר מארה"ב.

יוני ארליך וג'יימי מארי ישחקו מול המדורגים 8, לוקס קובוט מפולין ו-אוליבר מרץ' מאוסטריה. גם דודי סלע ישחק זוגות בווימבלדון בצוותא עם סטפן קיובק מאוסטריה. סלע ו-קיובק יפתחו מול ארנו קלמנט ומרק גיסקל הצרפתים.

שחר פאר תשתף פעולה בטורניר עם ג'יזל דולקו מארגנטינה. השתיים ישחקו בסיבוב הראשון מול ג'רמילה גרות' מאוסטרליה ו-רנטה ורקובה מצ'כיה.

הגרלה קשה לנדאל, פדרר צפוי לפגוש את סודרלינג בשמינית

רפאל נדאל המום (צילום: רויטרס)
יצטרך להאבק לא רק בפציעה, אלא גם בהגרלה הקשה. נדאל | צילום: רויטרס

רפאל נדאל, שנכון להבוקר עוד לא החליט סופית אם ישחק בטורניר, זכה להגרלה קשה. נדאל יפתח מול ארנו קלמנט המסוכן מצרפת ובסיבוב השני מחכה לו הראשון בעולם לשעבר, לייטון יואיט מאוסטרליה, שניצח אותו אתמול בטורניר ראווה.

אנדי מארי, המדורג 3, נמצא בחצי של נדאל בהגרלה ויפתח מול רוברט קנדריק מארה"ב. מארי צפוי לפגוש את מאראט סאפין מרוסיה בשמינית הגמר.

רוג'ר פדרר משוייץ, המדורג שני, יפתח מול יון סון לו מטייוואן ויריבו בשמינית הגמר צפוי להיות לא אחר מאשר יריבו בגמר הרולאן גארוס, רובין סודרלינג השבדי.

רבעי הגמר הצפויים על פי ההגרלה: רפאל נדאל-אנדי רודיק, אנדי מארי- ז'יל סימון, חואן מרטין דל פוטרו-נובאק ג'וקוביץ' ורוג'ר פדרר מול פרננדו ורדסקו.

בין הנשים שובצו שתי המועמדות המרכזיות לתואר, ונוס ו-סרינה וויליאמס בחלקים שונים של ההגרלה וצפויות להיפגש רק בגמר. ונוס, אלופת 2007 ו-2008 ובסה"כ חמש פעמים, תפתח מול סטפני ווגל משוייץ. סרינה, אלופת 2002 ו-2003 תפתח מול נזואה סילבה מפורטוגל.

המדורגת ראשונה, דינארה סאפינה, תפתח מול לורדס דומיניגוס לינו מספרד וצפויה לפגוש את ונוס בחצי הגמר. מריה שארפובה, המדורגת 24, תפתח מול ויקטוריה קוטוסובה מאוקראינה ונמצאת בחלק ההגרלה של ויקי אזרנקה וסרינה וויליאמס.

רבעי הגמר הצפויים על פי ההגרלה: דינארה סאפינה - סבטלנה קוזנצובה, ונוס וויליאמס - ילנה ינקוביץ', ורה זבונרבה - אלנה דמנטייבה, וסרינה וויליאמס - ויקי אזרנקה.