דודי סלע חוגג. ניצח את וינטרוב (יניב גונן) (öéìåí: מערכת ONE)
דודי סלע חוגג. ניצח את וינטרוב (יניב גונן) | öéìåí: מערכת ONE

דודי סלע הוכיח הבוקר (שבת) על מגרש הטניס בטוקיו, כי למרות ההתקדמות הגדולה של אמיר וינטרוב בשנה האחרונה, הוא עדיין המחבט הבכיר. סלע גבר בדרבי ישראלי בסיבוב המוקדמות הראשון בטורניר טוקיו על וינטרוב 2:6 ו-4:6 תוך שעה ו-18 דקות. 

סלע שבר פעמיים במערכה הראשונה (מתוך שבע אפשרויות שבירה) והציל שלוש אפשרויות שבירה נגדו. במערכה השניה וינטרוב היה קרוב יותר, שבר פעם אחת, אך נשבר פעמיים. אגב במפגש האחרון בין השניים בגמר אליפות ישראל, ניצח וינטרוב.

סלע, 95 בעולם יאבק מחר על כניסה לטורניר מול מרינקו מטוסביץ' מאוסטרליה, 154 בעולם. וינטרוב, 179 בעולם, יחפש את מזלו בטורניר הבא.      

תואר 6 בסבב לרדוונסקה      
אגה רדוונסקה, המדורגת 13 בעולם, זכתה בתואר השישי שלה בסבב כשניצחה בגמר טורניר ה"סאן פסיפיק" בטוקיו את וורה זבונרבה, הרביעית בעולם 3:6 ו-2:6. זהו התואר הגדול ביותר של הפולניה בת ה-22, שזכתה השנה גם בתואר בקרלסבאד וגם שם ניצחה בגמר את זבונרבה.

"מול שחקניות הצמרת אתה צריך להיות בשיא שלך, אחרת תפסיד", אמרה הטניסאית שבדרך לתואר ניצחה גם את ויקי אזרנקה השלישית בעולם, ואת קאיה קנאפי, מדיחתה של קרולין ווזניאקי. "אני שמחה שניצחתי כאן ואני מודה לכל האוהדים שבאו כל יום. אני מקווה לחזור בשנה הבאה".

רדוונסקה. אולי הפעם זה יהיה שלה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רדוונסקה חוגגת בדרך לתואר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

רדוונסקה שלטה במשחק כולו, בעוד זבונרבה חזרה להרגל ישן שלה, אי תפקוד בגמרים גדולים. הפולניה שברה פעמיים במערכה הראשונה מול שבירה אחת וניצחה בה 3:6. רדוונסקה שברה שוב בפתיחת המערכה השניה וברחה ל-0:2. זבונברבה המשיכה לשגות ולהיות מתוסכלת מול משחקה המצוין של הפולניה שהחזירה כל כדור ושברה שוב ל-1:4. זבונרבה שברה על האפס ל-2:4, אך נשברה על האפס מיד בחזרה. רדוונסקה עלתה ל-2:5 ולא התקשתה להגיש למשחק ולתואר החשוב ביותר שלה, בדרכה חזרה לטופ10.

הפרס של רדוונסקה, 360,000 דולרים ו-900 נקודות והיא תתקרב מאוד לטופ10 בחזרה. זבונרבה תסתפק ב-180,000 דולר ותחזור למקום השלישי בעולם. "הגיע לאגה לנצח, היא היתה היותר טובה היום", סיכמה בטקס הענקת הגביעים.