ציפי אובזילר במשחקה מול שראפובה 4 (צילום: עודד קרני)
אובזילר. לא היוותה יריב ראוי | צילום: עודד קרני

קפטן הנבחרת, ליאור מור, התלבט השבוע אם להציב היום (שבת) את ציפי אובזילר בת ה-36, שהידרדרה בחודשים האחרונים למקום ה-228 בעולם, למשחק הראשון במפגש ההישרדות בבית העליון השני של גביע הפדרציה מול קאיה קאנפי מאסטוניה. 

השחקנית התעקשה, מור שיבץ אותה למשחק, אך בסופו של דבר ההחלטה התבררה כמוטעית. אובזילר הציגה משחק חלש מאוד והובסה 6:1 ו-6:3 על ידי קאנפי, שמדורגת במקום ה-19 בעולם, במשחק שארך כשעה. בעקבות ההפסד, ישראל נקלעה לפיגור 1:0 במפגש. 

אובזילר, שהפסידה את שני משחקי היחידות ואת משחק הזוגות שבו נטלה חלק בהפסד 3:2 לאוקראינה לפני כחודשיים, ניצחה במשחקון הפתיחה של המשחק מול קאנפי אך נכנעה בתשעת המשחקונים הבאים ולמרות שבירה אחת במערכה השניה, לא נראתה כמי שיכולה לאיים על האסטונית. קאנפי, שנמצאת בתקופה טובה, מובילה את הנבחרת האסטונית כבר כמה שנים ומול אובזילר היא השיגה את ניצחונה העשירי ברציפות בגביע הפדרציה

מערכה ראשונה: 1:6 לקאיה קאנפי

אובזילר הגישה ראשונה אבל קאנפי היתה הדומיננטית במשחקון הפתיחה, הריצה את הישראלית והשיגה נקודת שבירה ראשונה. אובזילר לא ויתרה ובאמצעות סידרה של חבטות העברה מדויקות שמרה על המשחקון ועלתה ל-0:1.

האסטונית לא התרגשה מהניצחון של אובזילר במשחקון הראשון הארוך והגיבה עם ניצחון על ה-0. קאנפי לא עצרה והשיגה ארבע נקודות מהירות גם מול ההגשה של אובזילר בדרך לשבירה הראשונה במשחק וליתרון 1:2 במערכה הראשונה.

המגמה נמשכה גם במשחקון הרביעי וקאנפי עלתה ל-0:40. אובזילר הגיבה עם החזרה יפה לפינה ושברה את הקרח לאחר 11 נקודות רצופות של האסטונית. לקאנפי זה לא הזיז והיא השלימה ניצחון גם במשחקון הזה.

הישראלית עלתה ל-30:40 במשחקון הבא אבל קאנפי המשיכה לשלוט בנקודות, הישוותה לאחר שעלתה היטב לרשת והשלימה בהמשך שבירה שניה ברציפות. קאנפי פתחה את המשחקון הבא עם אייס בעוצמה של 189 קמ"ש וסיימה אותו עם אייס נוסף בדרך ל-1:5. במשחקון הבא, קאנפי שברה את אובזילר על ה-0 והשלימה 1:6 קליל במערכה בתוך פחות מחצי שעה.

מערכה שניה: 3:6 לקאיה קאנפי

שחר פאר במשחקה מול דינארה סאפינה בגביע הפדרציה (צילום: אור גץ)
פאר. שוב הכל תלוי בה | צילום: אור גץ

אובזילר פתחה את המערכה השניה עם נקודה אבל קאנפי המשיכה בשלה וגרמה לישראלית להחליף מחבט במצב של 15:15. אובזילר עוד ניסתה להפתיע עם דרופ-שוט מהקו האחורי אבל לא הצליחה להגיב לחבטה של קאנפי, שהגיעה בקושי לכדור, ונכנעה בקלות במשחקון הפתיחה של המערכה השניה.

קאנפי המשיכה ללחוץ, השיגה שבירה רביעית ברציפות בדרך ל-0:2 והמשיכה ל-0:3 עם ההגשה שלה. אובזילר לא ויתרה והצילה במשחקון הבא שלוש נקודות שבירה בדרך לניצחון ראשון מאז משחקון הפתיחה. הישראלית המשיכה להציג יכולת משופרת, עלתה ל-15:40 מול ההגשה של קאנפי לאחר שגיאה כפולה של האסטונית והשיגה את השבירה הראשונה שלה במשחק.

ליאור מור והספסל הישראלי חלמו על קאמבק אבל אובזילר בעטה בדלי עם ארבע החטאות בחבטות גב יד ועם הפסד על ה-0 ושבירה חמישית במשחק של קאנפי, שניצחה גם את המשחקון הבא.