אלנה דמנטייבה (צילום: Sandra Mu, GettyImages IL)
דמנטייבה. תנסה בפעם הבאה | צילום: Sandra Mu, GettyImages IL

חלום הגראנד סלאם הראשון של אלנה דמנטייבה, הרביעית בעולם, נגוז היום (חמישי) במפתיע כשהרוסיה, הפסידה למלני אודין האמריקנית בת ה-18, 5:7, 6:4 ו-6:3 במסגרת אליפות ארה"ב הפתוחה.

השתיים התמודדו במשחק צמוד שארך 165 דקות על המגרש המרכזי, כשהמערכה הראשונה הלכה לדמנטייבה, ששברה במצב של 5:5. האמריקנית ברחה ל-2:5 במערכה השניה ורשמה ניצחון.

למרות שמתחה שריר במערכה השלישית, האמריקנית המדורגת 70 בעולם, המשיכה לתקוף וברחה ל-2:5 גם במערכה השלישית, בדרך לניצחון.

דמנטייבה שהיתה השחקנית המצטיינת בטורנירי ההכנה לאליפות, הולכת הביתה כבר אחרי הסיבוב השני, ומי אמר שלטניס הנשים האמריקני אין עתיד? אודין תחכה כנראה למריה שראפובה בסיבוב הבא.

מי ששוב סיבכה את עצמה בגדול ושוב יצאה מזה, היא דינארה סאפינה הראשונה בעולם. סאפינה הוליכה 3:5 במערכה הראשונה מול קריסטינה ברויאס הגרמניה, החמיצה סט פוינט, נגררה לשובר שוויון והפסידה במערכה הראשונה.

כמו בסיבוב הראשון סאפינה חזרה עם 2:6 במערכה השניה, וכמו בסיבוב הראשון נקלעה לפיגור 2:0 במערכה השלישית. הסיום היה שוב של הראשונה בעולם שהתאוששה ניצחה 3:6, אבל אבוי לתצוגה שכזו מהראשונה בעולם, בפעם השניה ברציפות. מול שחקנית מהשורה הראשונה, היא כבר לא תצליח להחלץ ממצב דומה.

המדורגת 9, קרוליין ווזניאקי מדנמרק הביסה 1:6 ו-0:6 את פטרה מרטיק הקרואטית ותשחק בסיבוב השלישי עם סורנה קריסיטאה מרומניה שגברה על סטפני דובואה מקנדה 4:6, 7:5 ו-4:6.

המדורגת 13 נדיה פטרובה גברה 5:7 ו-4:6 על ג'ולי קוואה מצרפת. פטרובה תשחק בסיבוב השלישי עם ז'י ז'אנג מסין שניצחה בשלוש מערכות את אליז קורנה מצרפת, 6:1, 3:6 ו-3:6.

קטרינה בונדרנקו מאוקראינה מדיחתה של אנה איבנוביץ' המשיכה עם המומנטום לנצחון 1:6 ו-1:6 על שנאי פרי האמריקנית. אחותה של קטרינה, אלונה עלתהאמרה שלום לטורניר עם הפסד 6:4 ו-6:0 לג'סילה דולקו מארגנטינה.

בין הגברים גבר טומי האס (20) על רוברט קנדריק , 4:6, 4:6 ו-6:7.