המועמד הבכיר לזכיה? פרר (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
המועמד הבכיר לזכיה? פרר (gettyimages) | צילום: ספורט 5
נובאק דיוקוביץ' כבר מחוץ לטורניר המאסטרס 1000 בברסי שבפאריס. גם אנדי מארי וחואן מרטין דל פוטרו ראו את הדלת החוצה, ואילו היום (שישי) שלושה טניסאי טופ 10 נוספים הודחו באחד הטורנירים הכי מפתיעים ולא צפויים של השנה בשלב רבע הגמר.

תומאס ברדיץ' (צ'כיה, 7) היה הראשון שנכנע ליקיר הקהל המקומי, ז'יל סימון (צרפת, 20) 6:4, 6:4. הצרפתי הציג טניס טוב כאשר הציל 9 נקודות שבירה מתוך 10 שהיו ליריבו. הוא הצליח לחוזר במערכה השניה מפיגור של 3:0 ו-4:1 ועד לטיפוס כאמור לארבעת האחרונים. סימון יפגוש בחצי הגמר את יז'י יאנוביץ' (פולין ,69) שניצל פרישה של ינקו טיפסרביץ' (סרביה, 8) כדי לעלות על חשבונו, במצב של במצב של 6:3, 1:6, 1:4

לאחר מכן, התקיים משחק רבע הגמר המסקרן מכולם, שהפגיש את שני הפייבוריטים -לפחות על הנייר - לזכיה בטורניר אחרי ההדחות של הבכירים. ג'ו ווילפריד טסונגה (צרפת, 7) לא ניצל את דחיפת הקהל כאשר נכנע לדויד פרר (ספרד, 5) 6:2, 7:5. לספרדי הוותיק יהיה זה חצי גמר ראשון בטורניר היוקרתי. בכלל, פרר הראה עליונות לכל אורך המשחק ולא עמד ולו פעם אחת במצב של נקודת שבירה לחובתו, על אף אחוזי הגשה ראשונה נמוכים (55%).

האיש אותו יפגוש פרר יהיה מיקאל לודרה (צרפת, 121) שעבר את סם קווארי (ארה"ב, 23) עם 6:7, 3:6. בכל אופן, בהיעדר ארבעת הגדולים (רוג'ר פדרר ורפאל נדאל כלל לא הגיעו), כל אחד שנותר בטורניר יכול לראות את עצמו כמועמד ללכת עד הסוף.