השיקום המרשים, לצד האופטימיות שהפגינה יסמין פיינגולד בארבע השנים האחרונות, הפכו אותה לדמות שכולם שמחו לחבק. כשהודיעה לאחרונה שתשתתף במכביה שנפתחת השבוע, נדמה לסיפור שלה יש סוף טוב. אבל המציאות היומיומית של יסמין מורכבת הרבה יותר.

יסמים פיינגולד (צילום: האוניברסיטה הפתוחה)
בדרך לאולימפיאדה עוצרים במכבייה. פיינגולד | צילום: האוניברסיטה הפתוחה
"יש לי עדיין בעיות", מספרת אלופת הארץ בחתירה שהתהפכה עם סירתה ב-2009 והייתה בסכנת חיים, "הסכנה שאני אתבלבל פתאום במשהו. שאני אצא מהבית ופתאום אתהה לאן אני אמורה ללכת. וזה קורה".

"הלכה יסמין הקודמת"

בעקבות סדרה של אירועים שעד היום קשה להסביר, פיינגולד התהפכה במהלך אימון שגרתי, איבדה את הכרתה, ובמשך ארבע דקות שלמות שהתה מתחת למים. יסמין שרדה בנס, אבל איבדה חלק מזיכרונה וחוותה פגיעה מוחית קשה.

"אני מבינה דברים עדיין, השכל לא הלך לשום מקום ", אומרת פיינגולד לחיים אתגר, "זה באסה כי הלכה יסמין הקודמת. נורא עצוב לי שאני לא אותו בנאדם. אני שמחה מאוד על מי שאני עכשיו, אבל עצוב לי שאני לא אותו בנאדם. אני מרגישה שהבנאדם שהייתי יכול היה לעשות הכל. לפעמים זה יכול להגיע לייאוש".

אחרי המכבייה היא מקווה להגיע לאולימפיאדה, ובשלב הזה יסמין מחפשת ספונסרים שיסייעו לה במעמסה הכלכלית  ומקווה להתגבר על כל הקשיים ולהפוך שוב, יום אחד, לאותה אישה שהיא הייתה לפני ארבע שנים.

הראיון המלא ישודר בתוכנית "אנשים", היום ב-18:55