(צילום: יצרן) (צילום: ספורט 5)
(צילום: יצרן) | צילום: ספורט 5
sportFive1336321 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

לאחר שהציגה קונספט מוכן לייצור בתערוכת טוקיו, חשפה היצרנית היפנית הקטנה את הדור החדש והחמישי של הסוויפט. הייצור יחל כבר בשבוע הבא, בעוד הגרסאות האוטומטיות יעלו על פס הייצור באמצע ינואר 2024. מהיבואנית המקומית, מכשירי תנועה, נמסר כי הסוויפט החדשה תגיע לישראל בלקראת סוף 2024

עיצוב ומידות
למרות שסוזוקי מגדירים את הסופר-מיני כדור חדש, היא מבוססת על הדור הרביעי של הסוויפט ובהתאם מידותיה דומות לדגם היוצא, עם שינויים קלים עקב עדכוני העיצוב.

העיצוב החיצוני נראה כהתפתחות מהדור הקודם שהוצג לראשונה בסוף 2016 ולמען האמת נראה בוגר יותר ופחות "צעיר" מהדור היוצא. בפרופיל נפגוש בידית פתיחה סטנדרטית לדלת האחורית ולא כזו שהוסתרה במעלה הדלת, וגם הקורה האחורית ששולבה בצבע המרכב הוחלפה באחת שחורה לגמרי.

השינוי המשמעותי יותר נמצא בתא הנוסעים, ובעוד ההגה נותר זהה לקודמו, הדשבורד זוכה לעיצוב עדכני יותר, גם אם לא חדשני במיוחד. מרכזו פונה קלות אל עבר הנהג ומסך המולטימדיה החדש ("9) עומד זקוף ובעל מערכת הפעלה חדשה. גם לוח המחוונים (האנלוגי) התחדש, פאנל בקרת האקלים וכן עיצוב הדלתות המשלבות גם הן צבעים וחומרים שונים.

sportFive1336322 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

יחידת הנעה
סוזוקי סוויפט בדור החמישי תצויד במנוע 1.2 ליטר חדש בעל 3 צילינדרים (4 בעבר) בשידוך למערכת מיקרו היברידית. ההספק עומד על 82 כ"ס (כ"ס אחד פחות), ו-11 קג"מ (תוספת של 0.1 קג"מ) ואילו תיבת ההילוכים עודנה רציפה ותוצע גם תיבה ידנית עם 5 הילוכים.

כמו כן תוצע מערכת הנעה כפולה AllGrip Auto, הפועלת באופן אוטומטי להעברת הכוח אל הסרן האחורי במידה והגלגלים הקדמיים מאבדים אחיזה. סיכוייה להגיע לישראל קלושים כמובן.

בטיחות
בבטיחות הסוויפט החדשה תזכה למערכת בלימת חירום אוטונומית מעודכנת המזהה גם דו-גלגלי בנוסף לרכבים והולכי רגל, לבקרת שיוט אדפטיבית הכוללת כעת גם פונקציית עצירה, הודות למעבר לבלם חניה חשמלי (עם פונקציית "אוטו-הולד") ואפשרות שמירה על מרכז הנתיב, וכן מערכת ניטור נהג העושה שימוש במצלמה פנימית. אלו יצטרפו אל המערכות המשווקות כבר בסוויפט הנוכחית כגון, תיקון סטייה מנתיב, התרעת רכב בשטח מת, התרעת תנועה חוצה מאחור ואורות גבוהים אוטומטיים.
תחרות רכב השנה 2023 יצאה אל הדרך: על הזוכה בתחרות נכריז במסגרת משדר חגיגי שיערך ב-28.12.23 בערוץ 5+ ואתם יכולים להצביע ולהשפיע ובין המשתתפים יוגרלו שוברים בסך 500 ש"ח. ההצבעה תיסגר ב-26.12, הזדרזו להצביע - כנסו לאיזור הבחירה >>>
*** בתחרות מכונית השנה 2023 מתמודדות מכוניות חדשות או דור חדש (למעט החרגות) לדגמים שהושקו בישראל באופן רשמי בין החודשים דצמבר 2022 לדצמבר 2023 ***